Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İstanbul yaza giremedi! Son bilgileri AKOM paylaştı: 10 gün sürecek!

Yazın hava koşulları havalarını iple çeken İstanbulluları üzecek havadisler art arda geldi… Son günleri serin ve yağmurlu havalarla karşılayan İstanbul’da yağışların 10 gün daha devam edeceği, havanın da serinliğini koruyacağı belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve meteoroloji bilirkişiı Kerem Ökten’in ardından İBB AKOM’dan da İstanbul’a yağış ve serin hava dikkatsı geldi.

thumbs_b_c_c13b052b3ebc85ddb37a3fe7fe2473ff

16 HAZİRAN’A DEĞİN SÜRECEK

AKOM tarafından paylaşılan hava durumu değerlendirmesinde şu ifadeler konum etti:

İstanbul, Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Serin havanın 16 Haziran’a görecek şekilde sürmesi ve hava koşullarılıkların Perşembe ve Cuma hariç 7 gün boyunca 22-25 derece aralığında seyretmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde görülen konumel yağmurların, konum konum gök gürültülü sağanak geçişleri şeklinde devam edeceği olabilite ediliyor.

thumbs_b_c_e84b0bf25f148c358a5e5c071c4adcdc

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM’un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda ettiğı değerlendirmelere göre; İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde 7 gün boyunca Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması bekleniyor. Bu nedenle, 7 gün boyunca (Perşembe ve Cuma hariç) hava koşullarılıkların 22-25 derece aralığında mevsim normalleri altında seyredeceği öngörülüyor.

16 HAZİRAN’DAN SONRA SICAKLIKLAR YÜKSELİYOR

Serin havayla birlikte İstanbul genelinde konum konum gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı olabilite ediliyor. İstanbul’da hava hava koşullarılıklarının 16 Haziran’a görecek şekilde mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece altında seyretmesi bekleniyor.

thumbs_b_c_2fb471a71cf508c63d0e6988da152fe5

17-22 Haziran zamanleri kapsayan uzun vadeli olabilitelere göre de hava koşullarılıkların mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üzerinde seyredeceği olabilite ediliyor.

“YAĞMURLUK VEYA ŞEMSİYENİZ ELİNİZDE OLSUN”

Öte yandan meteoroloji bilirkişiı Kerem Ökten de İstanbul’u bekleyen yeni yağışlarla ilgili bilgi verip dikkatda bulundu. Ökten, sosyal medya hesabından ettiğı konuşmada İstanbulluları şu konuşmalarle dikkat:

“İstanbul’a kuzeyden kütleler geliyor. Yer konum sağanak yağışları görülecek. Yağışlar lokal. Şehrin tamamını aynı anda kaplamıyor. Yağmurluk veya şemsiyeniz elinizde olsun…”

“KUVVETLİ OLMASI BEKLENİYOR”

Meteoroloji Genel Müdürlüüğünce yapılan en yeni değerlendirmelere göre ise; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Muğla, Malatya, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin konumel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği olabilite ediliyor.

Yağışların Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Afyonkarahisar’ın doğusu ve Çorum’un batısında konumel olmak üzere güçlüli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Binlerce kişi bu haberi bekliyordu! Yasa teklifi TBMM'ye sunulduBinlerce kişi bu havadisi bekliyordu! Yasa teklifi TBMM’ye sunuldu
Apple'dan şok zam! İşte yeni fiyatlarApple’dan şok zam! İşte yeni fiyatlar
Tanju Özcan'dan adaylık çıkışı! Kılıçdaroğlu'na seslendi, Erdoğan'a meydan okuduTanju Özcan’dan adaylık çıkışı! Kılıçdaroğlu’na seslendi, Erdoğan’a meydan okudu