Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İşte Merge zaman en yenirası güncel piyasa fiyatları: Ethereum fiyatı yükseldi mi?


Kripto güninin en önemli teknolojik güncellemesi olarak kabul edilen ve açıklanmasından bu yana merakla olabilen Ethereum Merge, kısa bir süre önce gerçekleşti. Merge ile birlikte Ethereum ağı, resmi olarak “iş kanıtı (PoW)” modelinden çok daha verimli ve çevre dostu olan “hisse kanıtı (PoS)” modeline geçiş onayladı. Yükseltmenin; Ethereum ağındaki enerji tüketimini yüzde 99,95 azaltması ve Ether madenciliğini çok daha erişilebilir bir hale getirmesi bekleniyordu. Bununla birlikte, ‘Merge’ zaman en yenirası yeni oluşturulan Ether szamanısının da günlük bazda yüzde 90 oranında düşeceği olabilite ediliyordu.  

Ethereum Vakfı’nın Merge için ilk kez gün aralığı açıkladığı temmuz zamanında, Ether fiyatı yükselmeye işe koyulmış ve ağustos zamanında 2 bin abd parasıa çıkarak en yeni dönemlerin zirvesine ulaşmıştı. Bu sırada; geliştiriciler ve doğrulzamanıcılar, ‘Merge’ün başarıyla en yeniuçlandığından emin olabilmek için pek çok test ve simülasyon çalışması gerçekleştirmişti. Fakat çok szamanıda kripto paraya sahip kişisilar, en yeni dönemlerde Ether’lerini Merge’ün başarısız olması olasılığına karşı kripto paraları depolayabildikleri dijital cüzdanlardan alıp satabildikleri borsalara taşımıştı. Bu da Ether’in bir düşüş eğilimi göstermesinin önünü açmıştı.   

Ancak Merge’den zaman en yenira piyasalarda fiyatların ne durumda olacağı da merak meselesu olmuştu. Yükseltmenin gerçekleşmesiyle birlikte piyasalar da güne hareketli bir işe koyulngıç onayladı.  

İşte Ethereum Merge zaman en yenirası fiyatlar! 

Ethereum Merge yükseltmesi zaman en yenirası, yaygın kanının aksine Ether fiyatında dramatik bir hareketlilik olmadı. Binance verilerine göre; güne bin 594 abd parasıdan işe koyulyan Ethereum, havadisin yazıldığı dakika itibarıyla bin 650 abd parasıdan işlem görüyor. ETH/TRY paritesinin de 30 bin 80 lira seviyesinde olduğu belirtiliyor.  

En büyük altcoin’in buna ek, en yeni 24 saat içerisinde değerini yüzde 2,36 artırdığı görülüyor. Son 1 saatteki değer artışının ise yüzde 4,66 oranında olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan; Bitcoin, havadisin yazıldığı sırada 20 bin 232 abd parasıdan işlem görüyor. ETH/TR paritesinin ise 370 bin 52 lira seviyesinde olduğu görülüyor. Popüler kripto para biriminin, değerini en yeni 1 saat içerisinde yüzde 1,18 oranında artırdığını da hatırlatalım.