Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İsveç, terör örgütü liderini devlet televizyonuna çıkardı! Bir soruya yanıt vermek istemedi

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK’nın ele işe koyulrından Salih Müslim ile Suriye’nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde röportaj etti.

İSVEÇ’E GÜVENDİKLERİNİ DİLE GETİRDİ

SVT’nin, İsveç’in NATO üyeliği meselesunda Türkiye’nin çekincelerini dile getirdiği bir dönemde Müslim ile ettiğı röportajda, terör örgütü elebaşı İsveç’e güvendikleri yönünde duyurular etti.

İsveç devlet televizyonunun havadisinde, Müslim’in, Kuzey Avrupa ülkesinin NATO üyeliği için YPG’yi asla bir terör örgütü olarak kabul etmeyeceğini, Türkiye’nin NATO üyeliği meselesundaki taleplerine olumlu karşılık vermeyeceği iddiasına konum verildi.

YANIT VEREMEDİĞİ SORU

Salih Müslim’in, muhabirin YPG’nin PKK’ya bağlı olup olmadığı yönündeki sorusuna yanıt vermek istemediği de görüldü.

İsveç devlet televizyonunun bölgede koyduği görüntülerde terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın birçok konumde asılı fotoğrafları da dikkati koydu.

erdas

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliklerine hava koşulları bakılmadığını belirtmişti. Erdoğan bu meseleyla ilgili, ” PKK’ya YPG’ye bu denli ülkelerinde ev sahipliği yapacaklar, yürüyüşse yürüyüş, paçavralarını köprü ardlerine, her konume asacaklar. Bunlar, ülkemdeki terör kaynaklarını teşvik edip, bunlara ciddi manada parasal destekler de verip, bunlara silah desteği veren bu ülkeler. Kendilerine de söyledik.” ifadelerini kullanmıştı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD'deki ilkokul saldırganıyla ilgili yeni detay! Facebook paylaşımı ifşa oldu: Her şey ortaya çıktıABD’deki ilkokul settirganıyla ilgili yeni detay! Facebook paylaşımı ifşa oldu: Her şey ortaya oldu
Soylu, 'Tekmil veriyorum' deyip duyurdu!Soylu, ‘Tekmil veriyorum’ deyip duyurdu!
MSB duyurdu! Pençe-Kilit operasyon bölgesinden kahreden haberMSB duyurdu! Pençe-Kilit operasyon bölgesinden kahreden havadis