Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İtalya’da Başbakan Meloni hükümeti Senato’dan da güvenoyu etti

İtalya’da yeni hükümeti kuran Başbakan Giorgia Meloni ve 24 bakanı, yemin ederek göreve start vermasının ardından dün parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinin ilk güvenoyunu almıştı. Senato Genel Kurulu’na hükümetin programını sunan Başbakan Meloni, ardından yapılan güven oylamasında 79 “hzamanır” oyuna karşılık, 115 “evet” oyuyla güvenoyunu etti. Güven oylamasına 200 sandalyeli Senato’da 199 senatör katılırken, 5 senatör çekimser ketti.

SENATÖRLERDEN MELONI’YE ‘BARIŞ’ TEPKİSİ

İtalya’nın Ukrayna’ya verdiği desteğe ilişkin Senato Genel Kurulu’na onayladığı konuşmada politika referanslarının “barış” kelimesini içermemesine tepki gösteren senatörlere cevap veren Meloni, “Birisi bunun savaştan zevk ettiğım anlamına geldiğini düşünüyorsa, yanılıyor. Ama insanın barışa nasıl ulaştığını anlamamız gerekiyor. Bir gösteride gökkuşağı bayrağı sallayarak barış yapılmaz. Bu şekilde barışı sağlamak zor” dedi.

Oylamadan zaman en yenira sosyal medya hesabı üzerinden onayladığı konuşmada ise Meloni, “İtalya’nın karşı karşıya olduğu acil durumlara yanıt vermek için hemen çalışmaya start veryacağız” dedi.

İtalya’da İkinci Dünya Savaşı’nda faşizmin çöküşünden bu yana seçimleri kazanan ilk aşırı sağ liderliğindeki hükümetin, en yeni güvenoyunu da alması ile önünde hiçbir engel kalmadı. Aşırı sağcı İtalya’nın Kardeşleri Partisi’nin (Fdl) lideri Meloni, ülkenin ilk kadın başbakanı olmuştu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsrail, Suriye'nin başkenti Şam'ı vurdu!İsrail, Suriye’nin başkenti Şam’ı vurdu!
Putin'den korkutan 'dünya savaşı' sözleri! "İhtimal çok yüksek"Putin’den korkutan ‘dünya savaşı’ konuşmalari! “İhtimal çok en çok”
Örtü kalktı, ilk kez görücüye çıktı! İşte özellikleriÖrtü kalktı, ilk kez görücüye oldu! İşte özellikleri