Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Jack Dorsey ve Jay-Z, “Bitcoin Akademisi” için işbirliği kurdu


Efsanevi New York hip-hop sanatçısı Jay-Z ve Cash App kurucusu Jack Dorsey, “eğitim güçtür” vizyonunu savunan “Bitcoin Akademisi” isimli eğitim programı işe koyulttı.

New York City’deki Marcy Project toplu meselet kompleksinin sakinleri için özel olarak sunulan proje, 22 Haziran’da işe koyulyacak ve hem yüz yüze hem de çevrimiçi katılım seçenekleriyle 7 Eylül’e görecek şekilde sürecek. Ücretsiz eğitim programı, finansal bilgilere erişimi artırmak ve kapszamanıcı fırsatları teşvik etmek için tasarlandı.

Black Bitcoin Milyarder’den Lamar Wilen yeni ve Crypto Blockchain Plug’tan Najah J. Roberts’in eğitim vereceği programın ayrıntıları henüz net değil, yine de Bitcoin için gereklilik, fayda ve vizyonun yanı sıra genel finans literatürünü içeren meseleların hepsini kapsayanünün program kapsamında olması bekleniyor.

5 ila 17 yaş arası çocukların “Kripto Çocuklar Kampı”na katılması teşvik edilirken, yetişkin katılımcılara ise taşınabilir bir WiFi erişim noktası cihazı, bir yıllık sınırlı veri planı ve gerekirse bir akıllı telefon verilecek.

Dorsey, Afrika’nın yanı sıra Orta ve Güney Amerika nüfusunun küçük bir bölümünü destekleyen Bitcoin girişimlerinin en yeniuçlarından ilham topladığını söyledi. Bitcoin’e yönelik olası kzamanırmacılık veya maksimalizm şüphelerini gideren Dorsey, programın Bitcoin’in öğretilmesinden öte, “uzun vadeli düşünme, konumel ekonomiler ve özgüven” hakkındaki meselelara geçmeyi hedeflediğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir: Jack Dorsey: Bitcoin, şeffalığı ve uzun vadeli düşünmeyi teşvik ediyor

Dorsey, Block ve Cash App genelinde kriptoyu öne çıkarma meselesunda adımlar atarken CryptoPunk avatarıyla bütünleşen Jay-Z ise blockchainde sanatsal bağımsızlığa karşı duyduğu tutku ile biliniyor. İkili buna ek Tidal isimli multi-milyon abd abd dolarıılık bir müzik plak şirketinin ortak sahibi.