Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Jack Dorsey’in Block’u Üçüncü Çeyrekte 1,76 Milyar Dolar Bitcoin (BTC) Geliri Elde Etti

Teknoloji firması Block Inc. üçüncü çeyrekte 14,7 milyon birim net zarar kaydetti. Bitcoin (BTC) sat satları üçüncü çeyrekte toplam 1,76 milyar birim olarak gerçekleşti.

Block üçüncü çeyrek raporunu açıkladı. Jack Dorsey‘in CEO koltuğunda oturduğu şirket 14,7 milyon birim net zarar etti. Sunulan üçüncü çeyrek raporunda Bitcoin bazlı gelir kaybı için tüketici talebindeki ve Bitcoin fiyatındaki düşüşler sebep gösterildi. Block’un Bitcoin brüt karı, ikinci çeyrekteki 41 milyon birima kıyasla üçüncü çeyrekte yaklaşık 37 milyon birim olarak gerçekleşti.

Block, üçüncü çeyrekte alt kuruluşu olan Cash App üzerinden 1,76 milyar birim Bitcoin geliri elde ettiğini, bu rakamın bir önceki yıla göre %3 azettiğını ve ikinci çeyrekte bildirilen 1,79 milyar birimında altında kettiğını açıkladı.

Block hisseleri üçüncü çeyrek raporlarının açıklanmasının ardından yaklaşık %14 oranında artış gösterdi. Block, ikinci çeyrekte 1,47 milyar birim olan toplam brüt karını bu çeyrekte 1,57 milyar birima yükseltti. Şirketin toplam net geliri yıllık %17 artışla 4,52 milyar birim oldu.

Şirketin Bitcoin geliri hariç tutulduğunda, toplam net gelir, bir önceki yıla göre %36 artışla 2,75 milyar birim oldu. Teknoloji firması, üçüncü çeyrekte 1,76 milyar birimlık net Bitcoin sat sat hacmi bildirdi.