Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Japonya’da konumel hükümetler NFT ile ödüllendirildi


Japon hükümeti, konumel sorunları çözmede dijital teknolojiyi mükemmel kullanan konumel yetkilileri ödüllendirmek için NFT’leri kullanan ilk hükümetlerden biri oldu.

Ödüller, Baş Kabine Sekreteri Hirokazu Matsuno tarafından yönetilen bir devlet kuruluşu olan kabine sekreterliği tarafından “Summer Digi Denkoshien 2022” seremonisinde verildi. Coinpost’un havadisine göre, etkinliğe ülkenin başbakanı Fumio Kishida da katıldı.

Yedi belediye başkanı, şehirlerinin dijital ekonomiye verdiği dikkatten dolzamanı ödüllendirildi. Bu şehirlerden biri olan Yamagata prefektörlüğündeki Sakata’da belediye, konumel teslimatlarda elektrikli araçları kullanmzamanı önerdi. Gunma prefektörlüğündeki Maebashi şehrine de trafik koşullarındaki değişimi gerçek zamanlı takip etmek için mobil cihazların kameralarını kullanacak bir platform fikrinden dolzamanı NFT ödülü verildi.

NFT’ler Ethereum blockchain ağında ve katılım ispatı protokolü (POAP) kullanılarak oluşturuldu. Aktarılamayan bu NFT’ler, anı olmaya uygun olacak şekilde geliştirildi. Transfer edilememeleri, bu NFT’lerin ikincil piyasada alınıp satılamayacağı anlamına geliyor.

Söz meselesu NFT’ler, Indiesquare’in düşük maliyetli blockchain platformu Hazama Base’de ihraç edildi. Aynı platform, Liberal Demokrat Parti Gençlik Bürosu tarafından düzenlenen bir etkinlikte de NFT oluşturmak ve dağıtmak için kullanılmıştı.