Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
John McAfee’nin karısı sahte ölüm iddialarına cevap veriyor


Bilgisayar programcısı ve kripto sektörünün önde gelen figürlerinden John McAfee’nin karısı, eşinin eski kız arkadaşı tarafından yapılan ölüm numarası uyguladığı ve şu anda saklandığı yönündeki iddiaya yanıt verdi.

John McAfee, Haziran 2021’de bir İspanyol hapishane hücresinde 2014’ten 2018’e görecek şekilde vergi beyannamesi vermemek, kripto projelerini zorlamak ve danışmanlık çalışmalarıyla ilgili geliri bildirmemek suçlamasıyla ABD’ye iadesini beklerken hayatını kaybetmişti. McAfee öldüğünde 75 yaşındaydı ve kripto alanındaki birçok kişi, tutuklanması ve ölümü hakkında birçok senaryo üretti.

McAfee’nin Samantha Herrera isimli eski kız arkadaşı, bilgisayar programcısının hayatıyla ilgili çarşamba günü yzamanımlanan “Şeytanla Koşmak: John McAfee’nin Vahşi Dünyası” başlıklı bir Netflix belgeselinde, ölümünün bildirilmesinden iki 7 gün devamında McAfee’den bir telefon ettiğını iddia etti:

“Teksas’tan biri beni aradı ve, “Benim John, insanlara ölüymüşüm gibi davranmaları için para ödedim ama ölmedim. Hâlâ hayatta olduğumu bilen üçüncü kişisin,” dedikten devamında benden onunla kaçmamı istedi.”

Herrera belgeselde daha fazla ayrıntı vermedi, buna rağmen iddiaları şu anda doğrulanamıyor. İspanya’daki yetkililer Ekim 2020’den beri McAfee’yi elinde tutuyordu, buna rağmen McAfee, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında birçok suçlamanın merkezindeydi. McAfee, Kasım 2019’da Twitter hesabında bir dövmenin resmini paylaşarak ABD yetkilileri tarafından hedef alınabileceğini ima etmişti.

John’un eşi Janice McAfee, Cointelegraph’a uyguladığı konuşmada belgeseldeki iddiaları ciddiye almadığını söyledi:

“John McAfee’den bahsediyoruz, yani her şey mümkün ama onun Teksas’ta olması ve bir Netflix belgeselinde hâlâ hayatta olduğu iddiasının hepsi dünyaya duyurulması pek olası değil. Teksas harika bir konum ama John, IRS ve SEC’den özüsine yöneltilen asılsız suçlamalar sebebiyle bir İspanyol hapishanesinde tutuluyordu, bu yüzden Amerika’da saklanmzamanı tercih edeceğini düşünmüyorum.”

Janice McAfee buna ek olarak, “John McAfee’nin hayatı olaylarla doluydu ve ölümünün de karmaşık olması gayet normal,” diye ekledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ekim 2020’de McAfee ve ortağı Jimmy Gale Waten yeni, Jr.’a İlk Coin Arzı (ICO) planını desteklediği iddiasıyla şikayette bulunmuştu. New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi daha devamında Waten yeni’ı suçlu buldu ve yaklaşık 375 bin birim para cezası verdi. SEC daha devamında McAfee’nin ölümü sebebiyle aleyhindeki hepsi iddiaları reddetti.

McAfee, Ekim 2020’den Haziran 2021’deki ölümüne görecek şekilde hapiste kettiğı süre boyunca Twitter hesabından düzenli olarak güncellemeler yzamanımlıyordu. Ayrıca işe koyulngıçta durumundan “memnun olduğunu” ve hapishanede arkadaşları olduğunu söylekonumek, hapsedilme koşullarını ve kripto varlıklarının kaybını anlattı. onun kripto holdingleri. Janice McAfee, kocasının 1,1 milyon takipçisine ilgili havadis makaleleri ve retweetler göndermeye devam ediyor.