Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
JPMorgan CEO’sundan Bitcoin (BTC) Hakkında Sert İthamlar: “Kirli” ve “Pahalı”

ABD’li bankacılık devi JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto paralara karşı bir kez daha sert ithamlarda bulundu. Dimon, Bitcoin’in (BTC) “kirli” ve “pahalı” olduğunu dile getirdi.

Perşembe günü Washington’daki Uluslararası Finans Enstitüsü toplantısında meseleşan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto paraları es geçmedi. Geçmişte birçok kez kripto paraların ve özellikle de Bitcoin’in aleyhinde duyurularda bulunan 66 yaşındaki yönetici, asla bu alanda yatırım yapmayacağının bir kez daha altını çizdi.

Yaptığı meseleşmada Bitcoin’i “kirli” ve “pahalı” olarak nitelendiren CEO, “Neden değerli olduğunu bilmiyorum” ifadelerine konum verdi.

Öte yandan blockchain teknolojine olan hava koşulları tavrını koruyan Dimon, söz meselesu bu teknolojinin bankacılığın belirli alanlarını aracısız hale getirebileceğine inandığını söyledi.

Konferansta ABD ekonomisi ve mevcut ekonomik politikalar üzerinde de duran Dimon, Federal Rezerv (FED) Başkanı Jerome Powell‘a karşı “tam bir inanç ve güvene” sahip olduğunu dile getirirken Powell’ı “en yeni derece zirve kalibreli bir birey” olarak tanımladı.

Jamie Dimon 21 Eylül zamaninde katıldığı Meclis Finansal Hizmetler Komitesi tarafından düzenlenen gözetim duruşmasında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin merkeziyetsiz ponzi şemaları olduğunu ifade etmişti.