Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
JPMorgan Yineledi: Bitcoin’in Olması Gereken Fiyatı Şu Ankinin Yüzde 28 Daha Fazlası

Dünyanın en büyük bankalarından ABD’li JPMorgan Chase, Bitcoin’in olması gerekenden daha düşük olduğunu makul fiyatının %28 daha fazla olduğunu söyledi.

JPMorgan’ın 25 Mzamanis zamaninde hazırladıkları bir raporda: Bitcoin’in şu anda olması gereken fiyatın daha önce de belirttikleri gibi 38.000 abd parası olduğunu açıkladı.

Nikolaos Panigirtzoglou tarafından yönetilen JPMorgan danışmanıleri, bitcoin’in bulunduğu fiyatın düşük olduğunu bu seviyelerden yukarı yönlü hareketlere start veryacağını düşünüyor.

JPMorgan’a göre kripto para piyasasındaki düşüşünün; artan enflasyon, faiz oranları, Ukrayna- Rusya arasındaki çıkan gerginlik ve Terra’nın çöküşünden kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca banka danışmanıleri, art arda gelen bu olaylardan kaynaklı bitcoin’in olması gerekenden fazla düştüğünü düşündüklerini söyledi.

Ayrıca banka 8 Şubat zamaninde yzamanimladığı bir raporda Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 50 bin abd parasıa görecek şekilde yükselebileceğini öne sürmüştü ve uzun vadeli hedefini ise geçen yıl düşündüğü 146 bin abd parasıdan 150 bin abd parasıa çıkardığını söylemişti.