Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Justin Sun Açıkladı: Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satması Harika Bir Haber

TRON (TRX) kurucusu Justin Sun, Twitter üzerinden uyguladığı paylaşımda Tesla’nın Bitcoin satmasının iyi bir havadis olduğunu söyledi.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla 20 Temmuz güninde Bitcoin varlıklarının %75’ini sattığını açıkladı. Yapılan sat sat hesaplara 936 milyon abd ABD parasıı olarak geçti. Tesla CEO’su Elon Musk, nisan zamanında Shangay fabrikasının en yenilandırdıılması sebebiyle nakit pozisyonların olabildiğince artışa geçtirılmasının önemine değindi ve Bitcoin’leri bu yüzden sattıklarını açıkladı.

Tesla’nın sat satının Bitcoin üzerinde olumsuz bir baskı yaratabileceğine inanan yatırımcılar duyurunın ardından hızla pozisyonlarını en yenilandırdımaya ve ellerindeki Bitcoinleri satmaya işe koyuldılar. Açıklamanın hemen ardından %1,75 değer kaybeden Bitcoin, gecenin devamında %1,79 daha düşerek güne %3,57 düşük işe koyuldı. Piyasanın çoğu Tesla’nın sat sat havadisini olumsuz bulurken Tesla’nın sat satını olumlu değerlendirenler de vardı onlardan biri: Justin Sun.

TRX (TRON)’un kurucusu Justin Sun, 21 Temmuz güninde Twitter üzerinden uyguladığı paylaşımda Tesla’nın Bitcoin satmasının iyi bir havadis olduğunu iddia ederek gerekçelerini paylaştı:

Tesla’nın Bitcoin sat satı BTC için harika bir havadis.

  • Bir, artık piyasanın bizi uzun süredir rahatsız eden Tesla sat satı için şüphelenmesine gerek yok.
  • İki, Tesla’nın yaklaşık 1 milyar abd ABD parasıı değerinde BTC satması hepsini kapsayan büyük şirketlere Bitcoin’in likiditasyonunu gösteriyor.
  • Üç, Tesla’nın Bitcoin’lerini satması elinde Bitcoin olan şirketler için iyi bir örnek teşkil ediyor. Tebrikler Elon Musk.

Elon Musk sat sat duyurusının ardından uyguladığı duyurularda Bitcoin sat satının kripto paralara karşı alınan bir pozisyon olmadığını, şirketin gelecekte dijital varlıklarını artışa geçtirmaya kesinlikle açık olduğunu da ifade etti. İlginç bir şekilde şirket, sahip olduğu Dogecoinlerin (DOGE) hiçbirini satmadı.