Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kalbini elinde taşıyor! En büyük korkusu kapkaççılar

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Hasan Koç, yaklaşık 3 yıldır elinde taşıdığı kalbiyle hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Koç’un 2010 yılında geçirdiği kalp kriziyle beraber start veryan kalp yetmezliği hayatının dönüm noktası oldu. Kalp-Damar Cerrahisi Servisi’nde tedavi görmeye start veryan Koç’un yaşaması için kalp nakli olması gerektiği belirtildi. Sağlık Bakanlığı’nın ulusal bekleme listesine kaydolan Koç için 5 yıldır kadavralardan kalp bulunamadı. Doktorların yaşaması için kalp nakli olması gerektiğini söylediği Koç’a yapay kalp önerildi. 2020 yılında gerçekleştirilen operasyonun ardından yapay kalp takılan Koç yeniden hayat buldu. Koç, yapay kalbini çantada yanında taşıyor.

AW732124_02

YAKLAŞIK 3 YILDIR KALBİNİ ÇANTASINDA TAŞIYOR

Hasan Koç, yapay kalbin takılma sürecinden bahsederek, “Bende aileden gelen kalp hastalığı var. 2010 yılında kalp krizi geçirdim. Akabinde 2012 yılında kalp yetmezliği start verdı ve kalp hastası oldum. Yeni bir kalp nakledilmesi gerektiği anlaşıldı. Bu süreçte Antalya Akdeniz ve İstanbul Koşuyolu hastanelerinde tetkiklerimi uyguladırdım ve 2015 yılında İstanbul Koşuyolu hastanesinde kalp nakli için sıraya girdim. 2016 yılında sosyal medya aracılığıyla Ankara Yüksek İhtisas Hastanesini gördüm tetkik ve tedavim için oraya gittim. 2016 yılı Şubat zamanindan beri de Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde tedavi oluyorum. Daha önce nefes darlığı yaşıyordum; yürüyemiyor, uyuyamıyordum bu süreçte sık sık hastanelerde oksijen tedavisi almaya start verdım. 2019 yılının Ekim zamaninda bana yapay kalp takılması gerektiği söylendi 2020 yılında da ameliyatım gerçekleşti ve yapay kalp takıldı. O günden bugüne görecek şekilde yapay kalp ile yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

AW732124_03

“ELİMDE KALBİMLE GEZİYORUM”

Koç, yapay kalple geçen yaklaşık 3 yılını anlatarak, “Sabah kalkıyorum kahvaltı yapıyorum ve dışarı çıkıyorum. Arkadaşlarımla sohbet ediyorum, eş dost görüyorum. Bu süreçte hem sporumu yapıyorum hem de insanlarla iç içe olmaya çalışıyorum böylece özümi daha rahat ve daha huzurlu hissediyorum. En büyük korkum cihazın şarjının bitmesi veya cihazın herhangi bir arızaya geçmesi. Çantamda iki adet batarya var bunlar sürekli şarj halinde 14 ila 16 saat arasında sürekli değişim yapılması gerekiyor. Şu anki süreçte bataryanın bitmiş olması veya dışarda fazla kalırım da batarya biter korkusu çok oluyor. Bu yüzden dışarıda da çok fazla kalamıyorum. Bu cihaz üç yıldır benimle birlikte artık hayatımız beraber oldu. Duş alırken duş bandı ile bölgeyi en yenilandırdııyorum cihazın da farklı bir duş çantası var ona koyuyorum ve duşumu bu şekilde alıyorum” şeklinde meseleştu.

AW732124_04

EN BÜYÜK KORKUSU KAPKAÇÇILAR

Koç, en çok kapkaççılardan ve cihazın kablosuna takılabilecek insanlardan korktuğunu belirterek, “Bu çantzamani para çantası zanneden yan kesicilere kaptırma ihtimali var. Kalabalık bir ortamda bu kabloya takılıp çekerler kalbim konuminden çıkar diye korkuyorum. Kendi çevrem engelli olduğumu bildikleri için daha dikkatli oluyor her alanda öncelik veriyorlar. Görünce şaşıranlar da oluyor nasıl yaşıyorsun zor olmuyor mu diye soranlar oluyor. Benim hissettiğim tek şey nefes alıyorum, hayattzamanim bugünüme şükür. Ben otuz iki yıl sigara içtim otuz iki yıl zaman en yenira artık ben sigarzamani değil sigara beni bıraktı. Gençlerimize sigara içmemelerini, sigaradan uzak durmalarını ve altı ayda bir kez de olsa özülerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederim” diye meseleştu.

AW732124_01

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kadıköy'deki patlamada terör şüphesi! İmamoğlu 'Doğal gaz kaynaklı değil' demiştiKadıköy’deki patlamada terör şüphesi! İmamoğlu ‘Doğal gaz kaynaklı değil’ demişti
Son dakika haberi: Vali Yerlikaya doğal gaz dedi Ekrem İmamoğlu ve İGDAŞ onu yalanladı! Kadıköy'deki patlamanın nedeni ne?Son dakika havadisi: Vali Yerlikaya doğal gaz dedi Ekrem İmamoğlu ve İGDAŞ onu yalanladı! Kadıköy’deki patlamanın nedeni ne?
Kadıköy'de bir binada patlama meydana geldi! Olayla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktıKadıköy’de bir binada patlama meydana geldi! Olayla ilgili yeni görüntüler ortaya oldu