Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kardaki Bitcoin (BTC) Adres Sgünisı Yüzde 50’nin Altına Düştü

Temmuz en yeniu itibariyle Bitcoin (BTC) fiyatlarında yaşanan düşüşler, kardaki Bitcoin adreslerinin %50’nin altına düşmesine yol açtı.

Son zamanlarda Bitcoin seviyesinin tekrardan 21.000 abd parasıa gerilemesinin ardından karlı adreslerin sgünisı yıl başından beri ilk defa %50‘nin altına düştü. Geçtiğimiz 9 aydır yaşanan düşüş periyodu boyunca diğer kripto paralara kıyasla Bitcoin, yatırımcılarını korumgüni başarmıştı. Fakat yaşanan en yeni düşüşle birlikte verilerde değişimler gözlendi. Araştırma şirketi Intotheblock tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin üzerindeki karlı adres sgünisı şuan itibariyle sadece %46.65 olarak görülüyor.

Bu veriler, güncel işlem fiyatı olan 21.103 abd parası baz edildiğında karşımıza çıkıyor. Bitcoin, yatırımcılarının büyük çoğunluğunu karda tutmaya devam etse de geçen 7 günya göre karlı cüzdanların oranlarında %3‘ten fazla düşüş yaşandı. Adreslerin %6‘sı Bitcoin alımlarını şuan ki fiyatlardan onayladıkları için tarafsız bölgede konum alıyorlar.

Halihazırda 21.83 milyon adres Bitcoin yatırımlarında karda iken 22.11 milyon adres ise yatırımları sebebiyle zarar pozisyonunda konum alıyor.  Uzmanlara göre, Bitcoin cüzdan karlılık oranlarının 2022 yılının başından beri ilk defa bu denli düşmüş olmasının sebebi “fiyatlarda yaşanan ölü kedi sıçramaları” olarak vurgulanıyor.