Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
‘Kaset’ iddiası olay yaratmıştı! İsmailağa cemaatinden Cübbeli Ahmet ve Saadeddin Ustaosmanoğlu duyurusı

Cübbeli Ahmet Hoca ile Saadeddin Ustaosmanoğlu arasındaki ‘kaset’ tartışması gündem yarattı. Cübbeli Ahmet Hoca’yı “Kasetlerini patlatırız” dikonumek tehdit eden Saadeddin Ustaosmanoğlu ile ilgili bir duyuru İsmailağa cemaati Cübbeli Ahmet’e yapılan tehdide tepki gösterdi. Yapılan duyuruda Saadeddin Ustaosmanoğlu için “Mezkûr şahsın Ustaosmanoğlu ailesi yahut cemaatimiz adına duyuru yapma gibi bir yetkisi yoktur.” denildi. İşte hepsi detaylar…

LİDERLİK TARTIŞMASI MI BAŞLADI?

Nakşibendi tarikatına bağlı İsmailağa cemaatinin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun 23 Haziran’daki ölümünün ardından cemaat içinde bir tartışma start verdı. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, ‘ Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’yü hedef topladı.

CÜBBELİ AHMET HOCA’YA BÖYLE SESLENDİ: KASETLERİNİ PATLATIRIZ

Saadeddin Ustaosmanoğlu, Cübbeli Ahmet Hoca’ya kaset tehdidinde bulundu. Cübbeli Ahmet’e “Erkeksen şeyhliğini açıkla, açıkla da videolarını patlatalım” diye seslenen Saadeddin Ustaosmanoğlu, “Cübbeli Ahmet Mahmut’un ülkeler arası maceraları. Filmin özüsini daha piyasaya sürmedik. Bunlar daha fragman.” şeklinde meseleştu.

dasda

CÜBBELİ’DEN JET YANIT: KASETLERİ ÇIKARMAYAN MELUNDUR

Kaset tehdidine rest çeken Cübbeli Ahmet ise, “Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat’ın cuntasından, FETÖ’den korkmamışım, bundan mı korkacağım?” dedi.

fgfh

İSMAİLAĞA CEMAATİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Gündeme bomba gibi düşen tartışmaya ilişkin İsmailağa Cemaati’nden de bir duyuru geldi. Cemaatin resmi sitesinden yapılan duyuruda, Cübbeli Ahmet’e yapılan tehdide tepki gösterildi.

fdsfs

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Basın ve internet yoluyla ygünilıp gündemi meşgul ettiği görülen, cemaatimizin birlik ve beraberlik içinde olduğu bu zamanda tefrika varmış gibi gösterilen birtakım iddialar sebebiyle duyuru yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

“POST KAVGASI VARMIŞ HAVASI ESTİRİLMESİ BİZİ ÜZMÜŞTÜR”

Cemaatimizin birlik ve beraberlik içinde olduğu bir zamanda, cemaatimizin kıymetli hocalarını zan altında bırakan duyurularda bulunarak cemaatimiz içinde post kavgası varmış havası estirilmesi bizi en yeni derece üzmüştür. Nitekim iddialarda adı geçen Cübbeli Ahmet Hocamız da ittifak hususunda görüşlerini İsmailağa İstişare Heyetimiz ile görüşmesinde dile getirmiş ve sohbetinde kamuoyuyla paylaşmıştır.

“CEMAATİMİZ ADINA AÇIKLAMA YAPMA YETKİSİ YOKTUR”

Söz meselesu tartışmalarda adı geçen Saadeddin Ustaosmanoğlu’nun akrabalıktan mütevellit soyadı birlikteliğinden hareketle meseleyu cemaatimizle ilişkilendirmeye yönelik ısrarlı duyuruların hak ve hakikatle bir ilgisi olmadığı gibi, mezkûr şahsın Ustaosmanoğlu ailesi yahut cemaatimiz adına duyuru yapma gibi bir yetkisi yoktur.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı’mızın internet sitesi ve resmî sosyal medya hesapları dışında yapılan duyurulara asla itibar edilmemesi gerektiğini tekrar hatırlatır, cemaatimizin birlik ve beraberliğini ilâ yevmi’l-kıyâm muhafaza buyurmasını Cenâb-ı Hak’tan niyâz ederiz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul’da küpler dolusu altın ve sikke iddiası…İstanbul’da küpler dolusu altın ve sikke iddiası…
Liderlerden üçlü görüşme! Terörle mücadele...Liderlerden üçlü görüşme! Terörle mücadele…
İstanbul Sözleşmesi'nde karar açıklandı!İstanbul Sözleşmesi’nde en yeniuç açıklandı!