Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kendisini darp eden eşini bıçaklayarak öldüren kadın için isyan ettiren en yeniuç! “Bu cezgüni kabul etmiyorum”

Kan donduran olay, Sakarya Mahallesinde 22 Eylül 2021 gecesi meydana geldi. İddiaya göre, Ahmet Özdemir, bir yıldır ayrı olduğu 14 yıllık eşi Nuran Özdemir’in çocuklarıyla yaşadığı eve giderek küfür edip bağırarak kapıyı açmasını istedi. Komşular rahatsız olmasın diye kapıyı açan Nuran Özdemir’e küfür etmeye devam eden Ahmet Özdemir, iddiaya göre karısının boğazını sıkarak darp etti. Mutfağa görecek şekilde tartışarak giden taraflardan Nuran Özdemir mini buzdolabının üzerinden topladığı bıçağı savururken 2-3 kez “sokarım sokarım” şeklinde konuşmalar söyledi. Nuran Özdemir, özüsine vurmaya devam eden Ahmet Özdemir’i bıçakladı. Sol göğüs bölgesinden yaralanan Ahmet Özdemir konume yığıldı. Hastaneye ktopladırılan Ahmet Özdemir hayatını kaybetti. Tutuklanan Nuran Özdemir hakkında “Haksız tahrik altında eşini öldürme” suçundan dava açıldı.

AW707850_01

ÜÇÜNCÜ CELSE GÖRÜLDÜ

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen üçüncü celseye, tutuklu sanık Nuran Özdemir getirilirken; maktulün annesi Sevgi Özdemir, kardeşi Senem Erol ve Kadir Özdemir de hazır bulundu. Duruşmada savcısı, Nuran Özdemir’e “Haksız tahrik altında kasten eşi öldürme” suçundan cezalandırılmasını istediği mütalaasını tekrar etti.

“OĞLUMU KASTEN ÖLDÜRMÜŞTÜR”

Söz verilen şikayetçilerden Sevgi Özdemir, “Oğlumu kasten öldürmüştür. Çocuğumu çağırdı. Kapının ağzında bekledi, bıçağı vurdu, öldürdü. Şikayetçiyim” dedi. Diğer şikayetçiler de sanığın cezalandırılmasını talep ettiler.

1632893334196

“ANLIK GELİŞTİ, SUÇLU DEĞİLİM”

Son savunması sorulan Nuran Özdemir ise “Ben onu bilerek istekonumek öldürmedim. Asla eşimi öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Planlı bir cinayet kastım da yoktu, anlık gelişti. Bıçağı savurduğumda dahi eşime denk geldiğini düşünemedim. Boşluğa denk geldiğini düşündüm. Yemin ederim ki doğru söylüyorum. Kasten öldürmedim, ölmesini de istemedim. Çocuklarımın babasıydı. Suçu kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum. Ben suçlu değilim” dedi. Özdemir en yeni sözünde de, “Gerçekten öldürmek istemedim. Öyle bir niyetim yoktu. Planlı bir şekilde olmadı. Beraatimi ve tahliyemi isterim” dedi.

“OLAY MEŞRU MÜDAFAADIR”

Sanık avukatı Harun Gözübüyük de “Maktül gecenin 12’sinde alkollü bir vaziyette müvekkilimin evine gelmiştir. Hakaret etmiştir. Maktül stopladırgan bir hal içerisindedir. Sanık komşular rahatsız olmasın diye onu içeriye almıştır. İyi niyetlidir. Maktül sanığa gözü dönmüş bir vaziyette stopladırınca sanık özüsini bırakması için yalvarmış maktül seni öldüreceğim diye stopladırısına devam etmiştir. O anda anlık olarak bıçaklama gerçekleşmiştir. Öldürme kastı yoktur. Arkası dönük vaziyette hedef gözetmemiştir. Olaydan hemen devamında müdahale etmiş pansuman yapmıştır. Olay meşru müdafaa kapsamındadır. Ayrıca tahliyesine en yeniuç verilsin” dedi.

HAKSIZ TAHRİKLE EŞİNİ KASTEN ÖLDÜRMEKTEN CEZA

Mahkeme heyeti, sanık Nuran Özdemir’in “eşe karşı kasten öldürme” suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ancak eylemin haksız tahrik altında işlendiğini kabul eden heyet, 21 yıl hapis cezasına indirdi. Sanığın pişmanlığını gösteren davranışlar ve yargılama sürecindeki davranışlarını dikkate alan heyet cezgüni 17 yıl 6 ay hapis cezasına indirdi. Ceza miktarı dikkate alınarak erteleme yapılmadı. Sanık Nuran Özdemir’in tutukluluk halinin de devamına en yeniuç verildi.

“BU CEZAYI KABUL ETMİYORUM”

Kararın açıklanmasının ardından sanık Nuran Özdemir, “Ben bu cezgüni kabul etmiyorum” dedi. Mahkeme Başkanı da sanığa, cezaya karşı 7 gün içinde itiraz hakkının bulunduğunu belirtti.

DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kira fiyatları uçtu! Önceden 10 bindi, şimdi 50 bin TL üzerindeKira fiyatları uçtu! Önceden 10 bindi, şimdi 50 bin TL üzerinde
İşçiler zam sevinçlerini göbek atarak kutladıİşçiler zam sevinçlerini göbek atarak kutladı
Putin'in tadı kaçtı! "Konuyu Erdoğan ile görüşeceğim"Putin’in tadı kaçtı! “Konuyu Erdoğan ile görüşeceğim”