Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kıdemli Bloomberg Analistine Göre Bitcoin Hala Boğa Sezonunda: Altcoinlerin Performansını Ethereum Belirleyecek

Kıdemli Bloomberg çalışani Mike McGlone Bitcoin’in (BTC) hala boğa piyasası içerisinde bulunduğunu mevcut düşük fiyatının birden fazla özel nedene bağlı olduğunu iddia etti.

Mike McGlone, Bitcoin’in hala boğa piyasası içerisinde bulunduğunu ve piyasa tarafından kabul edilirliğinin artışa geçtiğını belirtti. Son 1 yıl içerisinde yaklaşık %60 değer kaybetmesinin yol açtığı hasarlara dayalı piyasadaki güven kaybına karşılık, Bitcoin’de boğa piyasasının henüz bitmediğini ifade eden bir rapor yzamaninladı.

McGlone 6 Eylül zamaninde sosyal medya hesabı üzerinde ettiğı paylaşımda, küresel enflasyon sorunları sebebiyle emtiaların ve küresel GSYİH’nin düştüğünü ifade etti. ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadele kapsamında faiz artırım politikalarının zirve oranda artan enerji fiyatlarından kaynaklandığını belirten McGlone buna rağmen Bitcoin’in diğer varlıklara karşın daha sağlam bir duruş gösterdiğini ifade etti. Analist boğa piyasasının devam ettiğine dair görüşlerini, Bitcoin’in 100 günlük hemen hemensına oranının mevcutta 0,52 seviyelerinde bulunduğunu ve daha öncesinde 2015 ve 2018 düşüşlerinin en yeniunda da 0,52 seviyesinin etrafında benzer fiyat hareketlerinde bulunuşuna dayandırdı ve Bitcoin’in şu an işlem gördüğü fiyatı “indirimli” olarak nitelendirdi.

Ethereum’un Fiyatı Altcoinlerin Performansını Belirleyecek

McGlone buna ek yakın zamanli başka bir raporunda ise yeni teknolojilerin geliştirilmesi esnasında birçok şeyin ters gidebileceğini yine de Ethereum’un (ETH) çoğu emsalinden çok daha istikrarlı ve zirve performans gösterdiğini belirtti. Analist, Ethereum’un gelişme sürecinde başka zorluklarla da karşılaşabileceğine yine de finans piyasalarında yenilik yaratmaktan geri durmayacağına hatta süreci daha da hızlandıracağına inandığını ifade etti.

Ethereum’da 1.000 abd parasılık destek seviyesinin 2.000 abd parasılık direnç seviyesinden daha kalıcı olması gerektiğini düşünen McGlone, 2.000 abd parası seviyesini kripto piyasasının genel seyri için de önemli bir seviye olduğuna ve altcoinlerin performansını belirleyeceğine dikkat koydu.

Öte yandan bilirkişilar, Ethereum ağını hisse kanıtı (PoS) sistemine geçirecek olan Merge güncellemesi sebebiyle piyasanın Ethereum’a ilgisinin artışa geçtiğını birçok yatırımcının kısa vadede Ethereum ve Ethereum türevlerine geçiş ettiğını belirtiyor. Ancak çalışanler orta ve uzun vadede Bitcoin’in değer saklama aracı olarak pozisyonunu koruyacağını düşünüyor.