Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kılıçdaroğlu’dan ‘Fethi Şahin’ konuşması: “Kardeşimizin akıbeti meçhul”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘helalleşme’ kapsamında Konya’nın Çumra ilçesi Arıkören Mahallesi’ndeki er Fethi Şahin’in annesi Fatma ve babası Mehmet Şahin’i evlerinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’na Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ve İl Başkanı Barış Bektaş eşlik etti.

Ziyaret zaman en yenirası Şahin’in anne ve babasıyla basının önüne çıkan Kılıçdaroğlu, ”IŞİD canilerinin korkunç bir olzamanı gerçekleştirdiklerini ve 2 erimizi şehit ettiklerini biliyoruz. Bu olzamanın görüntülerini ilk Denizli’de bir akşam saatinde izlemiştim sosyal medyadan. Aradan yaklaşık 6 yıl geçti. Bir erimizin şehitliği kabul edildi ve ailesine bildirildi. Fethi Şahin kardeşimizle ilgili olarak 6 yıl geçmesine karşı şu ana görecek şekilde akıbeti meçhul. Anne bekliyor evladını. Baba bekliyor evladını. Bu arada bizi, daha doğrusu beni en çok üzen olay. Olay sosyal medyaya yansıdıktan zaman en yenira ordumuzdan ve hükümet kanadından hiçbir konuşmanın gelmemiş olmasıydı. Bir ordu, önce özü askerine sahip çıkacak. Sahip çıkmak görevindedir zaten, bu zaten temel görevidir. Askerine sahip çıkacaktır” diye meseleştu.

ŞAHİN’İN DURUMU TBMM’YE TAŞINACAK 

Fethi Şahin’in durumunu TBMM’ye taşıyacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

”Bu olzamanı Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldığında parlamentonun gündemine getireceğiz. Allah nasip eder iktidar olursak, bu olzamanın bütün ayrıntılarını ortaya çıkaracağız. Aileleri bilgilendireceğiz. Eğer askerlerimiz şehit olduysa onları özü topraklarına öte yandan getireceğiz. Hiçbir ordu özü askerini yalnız bırakamaz. Başka bir acı olay daha bu olzamanın faillerinden birisi Türkiye’de yakalandı. Hapse atıldı. Fakat bir süre zaman en yenira bunun serbest bırakıldığını bir gazeteci arkadaşımız Szamanın İsmail Saymaz yazdıktan zaman en yenira öğrendik. Kim bu katili serbest bıraktı? Kimler serbest bıraktı? Kimler aracı oldu? Kimler nasıl bu katillerin serbest bırakılmasına imkan verdi? İsmail Saymaz yazdıktan zaman en yenira kişi yakalandı ve şu anda hapiste ve yargılanıyor. Böyle bir devlet anlzamanışını kabul etmiyorum. Devlet dediğiniz askerine sahip çıkar. Devlet dediğiniz milletine sahip çıkar. Devlet dediğiniz askerin kanını konumde bırakmaz. Askerin canını konumde bırakmaz. Devlet dediğiniz kurum askerleri alır, şehit olduysa özü topraklarına getirir. 6 yıl geçti akıbeti meçhul. Olacak şey değil, kabul etmiyorum. Bütün ayrıntıları iktidar olduğumuzda açıklayacağız. Kamuoyunun bilgisine sunacağız ve bütün bu ayrıntılar ortaya olduktan zaman en yenira da devlet olarak gelip aileyle helalleşeceğiz. Anneyle helalleşeceğiz. Babayla helalleşeceğiz. Bizim bu meseledaki hedefimiz, bu meseledaki ilkemiz budur. Toplumla kucaklaşmak. Acılar yaşanır; ama acıları paylaşmak zorundzamanız. Doğruları ailelerin önüne koymak zorundzamanız. Aileler beklenti içinde olamaz. Beklenti içinde kalmamalı. Ben defalarca söyledim, ya kışlaya siyasetçi sokmzamanın, adliyeye siyasetçi sokmzamanın. Buralar olmaz. Camiye siyaseti sokmzamanın. Buralarda siyaset olmaz. Eğer kışlaya siyaseti sokarsanız tablo 6 yıldır aile bekliyor. Ama ne olacağını kimse bilmiyor. Olacak şey değil.” 

Kılıçdaroğlu, ziyaret zaman en yenirası Ankara’ya hareket etti. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Doğacak ağır sonuçlardan mesuldür'‘Doğacak ağır en yeniuçlardan mesuldür’
Önemli bir dışa bağımlılık daha sona erdi! Türkiye'de ilk... Nüfuz edici bombaların teslimatı başladıÖnemli bir dışa bağımlılık daha en yenia erdi! Türkiye’de ilk… Nüfuz edici bombaların teslimatı start verdı
'Bu fiyata kim tutar?' deniyordu... O ev kiraya verildi‘Bu fiyata kim tutar?’ deniyordu… O ev kiraya verildi