Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kılıçdaroğlu’nun ‘af’ çıkışı dikkat çekmişti! İYİ Parti’li Dervişoğlu’ndan ‘sosyal medya’ göndermesi

Siyasetin gündemine dün Kılıçdaroğlu’nun ‘af’ meselesunda uyguladığı duyuru geldi. Sosyal medya hesabından duyuru yapan Kılıçdaroğlu, paylaşımında terör, taciz, tecavüz ve benzeri suçların kapsam dışı kalacağı bir af meselesunda iktidarla görüşmeye hazır olduklarını vurguladı.

“KADER MAHKUMLARINA YÖNELİK OLACAK”

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Af meselesunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile meseleşmaya hazırız. Görüyoruz beceremiyorlar, birlikte çözebiliriz. Ancak bu af sadece belli başlı suçları kapsayacak; terör, taciz, tecavüz ve benzeri suçlar kapsam dışı kalacak, kader mahkumlarına yönelik olacaktır.”

3

AK PARTİ: GÜNDEMİMİZDE YOK

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin grup başkanvekilleri NTV yzamanınında katıldıkları canlı yzamanında af meselesuna ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, meseleya ilişkin şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun duyuruları arasında ciddi bir tutarlılık sorunu var. Toplumsal talebi gündemine almaktan ziyade daha çok toplumsal sorunları bir gündem değiştirme apaaratı olarak görüyor. Genel afla ilgili şu anda bizim bir gündemimiz henüz daha oluşmadı.”

CHP: KAPILARIN ARKASINDA KONUŞULMAZ

Genel af için toplumsal mutabakatın şart olduğuna işaret eden CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise “Kapıların ardında meseleşulacak bir şey değil. Toplum tartışacak. Tartışmaya meşruiyet eriştirmak lazım” ifadelerini kullandı.

İYİ PARTİ: SOSYAL MEDYADAN ATILMIŞ MESAJLAR ÜZERİNDEN DEĞERLENDİREMİYORUZ

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu ise Kılıçdaroğlu’nun duyurusıyla ilgili şöyle meseleştu:

“Böylesine hassas meseleları sosyal medyadan atılmış mesajlar üzerinden değerlendiremiyoruz. Yetkili kurullar olarak değerlendirir en yeniuçımızı açıklarız.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
3 aylık ara sona erdi! Meclis'te yeni dönem böyle başladı3 aylık ara en yenia erdi! Meclis’te yeni dönem böyle işe koyuldı
Kızıl Meydan'daki kutlamaya Putin sözleri damga vurdu: "1, 2, 3 uraa.."Kızıl Meydan’daki kutlamaya Putin duyurulari damga vurdu: “1, 2, 3 uraa..”
İmamoğlu'ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim'den itibaren ücretsiz olmayacakİmamoğlu’ndan İstanbullulara çağrı: 29 Ekim’den beri ücretsiz olmayacak