Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

New York, İş İspatı (PoW) konsensüs yapısıyla çalışan kripto para madenciliğini yasaklama çabalarını sürdürürken başsavcı, yatırımcılara seslenerek kriptoya yatırım yapmanın risklerini hatırlattı.

New York Başsavcısı Letitia James, perşembe günü yzamanımlanan yatırımcı dikkatsında, yatırımcıların kriptoda “milyarlarca kaybettiğini” söyledi. James, iyi bilinen ve saygın borsalarda işlem gören dijital varlıkların bile çökebileceğini vurguladı. Bu nedenle başsavcı, kripto yatırımlarının yatırımcılar için “kazançtan daha fazla acı” meydana getirdiğine inanıyor.

Bunun dışında James, New Yorkluları paralarını kriptoya koyarken ekstra dikkatli olmaya çağırdı. Başsavcı, fiyat oynaklığı sebebiyle bu yatırımların bir servet konumine şüphe kaynağı olabileceğini söyledi.

Yzamanımlanan dikkat öte yandan, piyasanın öngörülemezliği, nakit çekmedeki zorluklar, en çok işlem maliyetleri ve bazı stablecoin projelerinin istikrarsızlığı dahil olmak üzere yatırımcıları caydırmak için çeşitli faktörlerin altını çizdi. Duyuru öte yandan, yatırımcılara birçok dijital para biriminin düzenlenmemiş olduğunu hatırlattı.

Uyarı, New York Eyalet Senatosunun eyalet içinde PoW madenciliğini yasakladığı yasa tasarısı onzamanının ardından geldi. Tasarı, Vali Kathy Hochul tarafından onaylanırsa, yeni madencilik faaliyetleri yasaklanacak ve işletme ruhsatı olanlar izinlerini yenileyemeyecek.

İlgili: Enerji devi atık yakıtları kullanarak kripto madenciliği yapacak

Bu arada Kenya merkezli enerji şirketi KenGen, Bitcoin (BTC) madencilerini yenilenebilir enerji satın almaya çağırdı. Şirketteki bir yöneticiye göre, ülke içinde çok fazla alan var ve madencileri ağırlamak için can atıyorlar.

Ayı piyasası devam ederken, BTC madencilik geliri de düşüş eğilimi gösteriyor. 24 Mzamanıs’ta günlük madencilik geliri 22,43 milyon birim ile en yeni on bir zamanın en düşük seviyesine indi. Bu miktar, 1 Mzamanıs’ın başında kaydedilen 40,57 milyon birimın neredeyse yarısı.