Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto para borsası KuCoin, 10 milyon birimlık yatırım etti


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından KuCoin, Susquehanna International Group’tan (SIG) yaklaşık 10 milyon birimlık bir yatırım ettiğını duyurdu.

KuCoin, ettiğı bu yatırımı operasyonlarını genişletmek ve ekibini büyütmek için kullanacak. Kripto para piyasasında devam eden dalgalanmalara rağmen toplamda 300 kişiyi daha istihdam etmeye hazırlanan KuCoin, olası bir boğa piyasasına tamamen hazır bir şekilde girmek istiyor.

“KuCoin şimdiye dek birkaç farklı kripto piyasa döngüsünü başarıyla atlattı,” diyen Kucoin CEO’su Johnny Lu, “Biz bundan zaman en yenirasında da ne olursa olsun KuCoin’i geliştirmeye devam etmekte en yeniuçlıyız,” dedi. Aldıkları yatırım hakkında fikirlerini paylaşan Lu, şöyle dedi:

“Aynı vizyon ve değerlere sahip olduğumuz bir paydaş bulduğumuz için çok mutluyuz. SIG’nin desteği, değişimin merkezinde gösterdiğimiz liderlik rolümüzü daha da sağlamlaştıracak. Tabii buna ek olarak, merkeziyetsiz finans ve Web 3.0 dünyasındaki genişlememizi de kolaylaştıracak.”

SIG tarafı ise yatırımla ilgili şu yorumda bulundu: “Bu ortaklık, her alanda en iyi oyuncularla ortak olma çabası içerisindeki SIG için önemli bir adım. KuCoin, çevik bir büyüme stratejisine sahip ve vizyoner ekibiyle en hızlı büyüme gösteren kripto para borsalarından biridir. Bu bağlamda, iş birliğimizin SIG ve KuCoin arasında bir sinerji yaratacağına ve kripto endardrisini daha geniş bir kitleye ulaştırarak fayda sağlayacağına inanıyoruz,” konuşmasında bulundu.

2017 yılında Hong Kong’da kurulan KuCoin, küresel çapta 20 milyondan fazla kişisisı olan ilk 5 kripto borsası arasında konum alıyor. Düşük işlem ücretleri ile dikkat çeken, 700’den fazla kripto parzamani ve 1.200’den fazla işlem çiftini desteklen platform, dünya çapında en fazla altcoinin listelendiği borsalardan biri.

Önceki yatırımlarla, merkeziyetsiz ticaret hizmetlerine ve Web3’teki varlıklara odaklanmzamani planlayan borsa, kripto cüzdanları, merkeziyetsiz finans (DeFi), GameFi ve NFT platformları ile ilgili hizmetlere ağırlık vermek istiyor.

İlginizi çekebilir: RÖPORTAJ: KuCoin Ülke Müdürü Kafkas Sönmez

KuCoin kripto para borsası, 10 Mzamanis 2022’de B Serisi öncesi 150 milyon birimlık bir finansman turunu resmi olarak duyurarak şirketin değerlemesini 10 milyar birima çıkarmıştı.