Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Fonlarındaki Haftalık Para Çıkışları Sürüyor: 120 Milyon Dolar Çıkış Yaşandı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kripto para piyasasındaki kurumsal fonlardan geçtiğimiz hafta içerisinde net 120 milyon abd parasılık para çıkışı oldu.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, üst üste 4. hafta para çıkışı yaşandığı belirtildi. Ayrıca bu haftaki 120 milyon abd parasılık çıkış ile birlikte 4 haftada yaşanan toplam fon çıkışı 339 milyon abd parasıa ulaştı.

CoinShares onayladığı paylaşımda, çıkışların %41’lik kısmının Amerika’dan ve %59’luk kısmının Avrupa’dan olduğunu belirtti.

Ayrıca dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in yerel token’ı FTT’ye 38 milyon abd parası değerinde fon girişi oldu ve bu hafta en çok para girişi olan altcoin olarak bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta bitcoin’den 137.7 milyon abd parası, Ethereum’dan 25.1 milyon abd parası para çıkışı görüldü. Uzun bir süredir para girişi olan altcoin’lerden de bu hafta para çıkışı oldu. Cardano’dan 400 bin abd parası, Litecoin’den 600 bin abd parası, Polkadot’tan 800 bin abd parası ve Solana’dan 1.5 milyon abd parası para çıkışı yaşandı.

Geçen hafta toplam 25.1 milyon abd parası çıkış yaşayan Ethereum fonlarının, yılın başından bu yana toplam çıkış miktarı yaklaşık 194 milyon abd parası oldu.