Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Piyasaları Yeni Haftaya Yükselişle Başladı: Bitcoin’de (BTC) Yüzde 5 Artış

9 Haftalık kaybın ardından yeni 7 günya yükseliş ile start veryan Bitcoin (BTC), 7 günlık kapanış devamındası yaklaşık %5 artış gösterdi.

Hafta içinde 28.600-30.800 abd parası seviyeleri arasında akümüle olmaya devam eden Bitcoin, geçtiğimiz 7 günyla birlikte ard arde 9 7 günlık bir süreci zararla en yenilandırdıtı.

Perşembe günü 28.000 abd parasıa görecek şekilde gerileyen, ardından akümüle olduğu aralığa geri yükselen ve 7 gün en yeniunu 28.600 desteğinin biraz üzerinde 29.000 abd parası seviyelerinde geçiren Bitcoin, 7 günlık kapanışın ardından yaklaşık %5 artış gösterdi. Bitcoin, CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme edildiğı sıralarda 30.720 abd parasıdan işlem görüyor.

Haftalık kapanışın ardından Bitcoin’de yaşanan bu artış altcoinlerin de en yeni 24 saatte yükseliş göstermesini sağladı. Terra ağının eski zincirinin kripto para birimi LUNC %58,1 kazanç sağlarken geçtiğimiz zamanlarda Çin’den çekileceğini duyuran move to earn uygulaması STEPN‘in konumel kripto para birimi GMT %33,1 yükseliş gösterdi.

Move to Earn Uygulaması StepN Çin’den Çekiliyor: GMT fiyatında yüzde 40 düşüş

İlgili yazı:  Move to Earn Uygulaması StepN Çin’den Çekiliyor: GMT fiyatında yüzde 40 düşüş

 

Birçok altcoin ise en yeni 24 saat içerisinde yatırımcılarına %10 ila %20 arasında kazanç sağladı.

Bitcoin’de yaşanan bu en yeni yükseliş hakkında farklı görüşler bulunuyor. Kripto para danışmanıi Lark Devis, en yeni onayladığı paylaşımda dxy abd parası endeksinde yaşanan düşüşe dikkat etti ve bunun zamansel olarak Bitcoin için iyi olduğunu söyledi.

Resim

Öte yandan sosyal medya kişisiları, Rusya’nın kripto para yasa tasarısına ithalatta Bitcoin ve kripto para ödemelerine izin veren bir madde eklediğine yönelik çıkan havadislerin de yükselişte pay sahibi olduğunu düşünüyor.