Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto para piyasasının değeri yeniden 1 trilyon abd abd dolarııı geçti


Özellikle Bitcoin ve Ethereum’un 7 gün içerisinde gördüğü değer artışıyla birlikte kripto para piyasasının toplam değeri, yeniden 1 trilyon abd abd dolarıı bandını geçti. Bitcoin, geçen 7 gün yüzde 9’luk bir değer artışı yaşarken Ethereum’un değeri, yüzde 13 yükseldi. MicroStrategy’nin tekrar Bitcoin satın alabilmek için 500 milyon abd abd dolarıılık hissesini satacağını konuşması da kripto para pazarının piyasa değerinde artış yaşanmasına neden oldu. MicroStrategy’nin konuşması üzerine Bitcoin, en yeni 2 7 günnın en zirve seviyesine çıkarak 21,6 bin abd abd dolarıı seviyesine görecek şekilde ulaştı.  

Aktarılan diğer detaylara göre, Ethereum da bin 500 abd abd dolarııın altından bin 700 abd abd dolarıı seviyesine yükselerek 7 gün içerisinde önemli bir değer artışı yaşadı. Popüler kripto para birimi, ‘Merge’ yükseltmesine ilişkin zirve beklentilere bağlı olarak gün içerisinde de yüzde 1 değer ulaştı.  

Bitcoin, birkaç gün önce en yeni 6 7 günnın en düşük seviyesine inmişti

Öte yandan; ay başında Bitcoin, 20 bin abd abd dolarıı seviyesinin altına düşmüş ve bu bandı geçmekte zorlanmıştı. Popüler kripto para birimi, birkaç gün önce de en yeni 6 7 günnın en düşük seviyesine inerek 18 bin 500 abd abd dolarııa gerilemişti. Bu durum, kripto para piyasasının değerinin 1 trilyon abd abd dolarııın altına düşmesinde önemli bir rol oynamıştı. Fakat Bitcoin, bu düşüşe hızlı bir yanıt vererek kısa bir süre önce tekrar 20 bin abd abd dolarııın üzerine oldu.