Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Yatırım Şirketi Bitcoin Group Asırlık Alman Bankasını Satın Almzamanı Planlıyor

İddialara göre Almanya merkezli kripto para odaklı yatırım şirketi Bitcoin Group, asırlık Alman bankası Bankhaus von der Heydt’i satın almzamanı düşünüyor.

Bloomberg Law tarafından yapılan bir havadise göre, Almanya merkezli kripto para yatırım şirketi Bitcoin Group, Almanya’da dijital varlık hizmeti sunan ilk düzenlenmiş kurumlardan ve ülkenin en eski bankalarından biri olan Bankhaus von der Heydt‘i satın almzamanı planlıyor. Rapora göre satın alma işleminin 20 milyon abd ABD parasıı değerinde bir anlaşması kapsayacağı düşünülüyor.

2022 yılının başında kripto para borsası BitMEX‘in söz meselesu Bankhaus von der Heydt‘i satın almzamanı planladığına yönelik havadisler çıkmıştı. Fakat banka ve BitMEX arasında anlaşma sağlanamadı ve satın alma işlemine dair planlar mart zamanında suya düştü.

Yatırımcılarının risk çeşitliliği ve potansiyel getiriler açısından gereksinimlerini karşılayan satın alımlar yapmzamanı amaçlayan Bitcoin Group’un, birçok şirkette çeşitli hisse payları bulunuyor. Bunlar arasında, Bitcoin.de’yi işleten ve finansal hizmetler sunan Futurum‘un %100 hissesi, BaFin tarafından denetlenen bir finansal hizmet sağlzamanıcısı olan Sineus Financial Services‘ın ise %50 hissesi konum alıyor.