Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Kripto paralara talep en yeni 6 ayda çok aztopladı”


ABD merkezli bankacılık devi JPMorgan Chase & Co.’nun Küresel Ödeme Hizmetleri Başkanı Takis Georgakopoulos, kısa bir süre önce Bloomberg’e verdiği bir röportajda ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine talebin en yeni altı ayda büyük ölçüde aztopladığını açıkladı. Altı ay öncesine görecek şekilde zirve oranda talep gördüklerine dikkat çeken Georgakopoulos, JPMorgan’ın kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmak isteyen müşterileri desteklemeye devam edeceğinin de altını çizdi.  

Aktarılan detaylara göre; kripto para birimleri, 1 yıldan kısa bir süre içerisinde önemli bir gerileme yaşayarak birçok borsada işlem hacimlerini azalttı. Bu durum, zirve profilli dijital varlık şirketlerinin de iflasa itilmesine neden oldu. JPMorgan ise süreç içerisinde dijital varlıkların tekrar büyüme göstereceğine inandığını ortaya koyan hamlelerde bulundu. Kısa bir süre önce Londra merkezli dijital varlık girişimi Ownera’nın en önemli destekçilerinden biri haline gelen bankacılık devi, mzamanis zamaninda da teminat ödemelerinde blokzincir teknolojilerini test etmeye start verdı.  

Jack Dorsey liderliğindeki Block da kripto kışı boyunca desteğini sürdürdü

Diğer yandan; Georgakopoulos, kripto para birimlerinin hem geleneksel oyun sektöründe hem de ‘metaverse’ evreninde gittikçe daha popüler hale geldiğine işaret etti. Twitter kurucusu Jack Dorsey’nin CEO’su olduğu dijital ödeme hizmetleri şirketi Block da kripto kışı boyunca kripto paraları bir ödeme yöntemi olarak kullanıma sunma meselesunda ısrarcı davranmıştı. Fakat şirketin en yeni mali çeyrek en yeniuçları, Block’un Bitcoin işlemlerinden elde ettiği gelirin yüzde 34’lük bir düşüşle 1,79 milyar abd ABD parasııa gerilediğini ortaya koymuştu.