Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto piyasasının toplam değeri yeniden 1 trilyon abd parasıın üzerinde

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto paraların ralliye start vermasıyla, kripto piyasasının toplam değeri yeniden 1 trilyon abd parasıı geçti.

Küresel kripto piyasasının toplam değeri grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto piyasa değeri 1 trilyon abd parasıı aştı

En büyük 10 kripto paranın yeşile boyanmasıyla, piyasanın toplam değeri de yükselişe geçti.

Kripto piyasasının toplam değeri, CoinMarketCap verilerine göre 27 Ekim’de 1 trilyon abd parasıı geçti. Bu piyasa değeri, en en yeni 12 Eylül’de görülmüştü.

Bitcoin fiyatının rekor kırdığı Kasım 2021’de 3 trilyon abd parasıa yaklaşan piyasa değeri, zamanı piyasası sebebiyle bir süredir düşüş trendindeydi. Kripto piyasasının toplam değeri, iki gündür devam eden ralli ile uzun süredir ilk kez 1 trilyon abd parası eşiğini aşmış oldu.

BTC ve ETH yükselişi sürdürüyor

Bitcoin, 25-26 Ekim günlerinde yüzde 7,4 değer erişti. En büyük kripto para, Tradingview verilerine göre 19.332 abd parasıdan 20.775 abd parasıa yükseldi.

Son 24 saatte 21.000 abd parasıı da test eden BTC, havadis yzamanın saati itibarıyla 20.720 abd parası civarından işlem görüyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

ETH ise 25-26 Ekim’den BTC’den daha iyi bir performans gösterek, yüzde 16’yı aşan değer artışı kaydetti. En büyük altcoin, 1.343 abd parasıdan 1.566 abd parasıa yükseldi.

Ether, hafif bir gerilemenin ardından havadis yzamanın saati itibarıyla 1.555 abd parasıda seyrediyor.

ETH/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview