Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto şirketi Pintu, B serisi finansman turunda 113 milyon birimlık fon topladı


Endonezyalı kripto varlık platformu Pintu, önde gelen yatırım şirketleri Pantera Capital, Intudo Ventures, Lightspeed ve Northstar Group’un katılımıyla birlikte B serisi finansman turunda 113 milyon birimlık fon topladı.

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Ajansı (Bappepti) tarafından lisanslı olan Pintu, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto paralar ile ticaret yapan Endonezyalı sanal varlık yatırımcılarına hizmet veriyor.

Bappepti, Endonezya’daki kripto yatırımcılarının szamanisının 2021’e oranla 2022 yılında iki katına olduğını vurguladı. Bu durum hakkında meseleşan Pintu’nun kurucusu ve CEO’su Jeth Soetoyo, şunları söyledi:

“Endonezya’da dijital varlıkları benimsemenin henüz işe koyulngıç aşamasında olduğuna inanıyoruz. Kullanıcılara kripto sektörü hakkında temel eğitim vermek ve onları bu meseleda eğitmek, büyümenin sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlamak için kritik öneme sahip.”

Son finansman turunda sağlanan 113 milyon birimlık fon, platformun yeni özelliklerinin tanıtılması ve blockchainlere destek sağlanması gibi mevcut durumu ölçeklendirmek için kullanılacak. Ayrıca şirket, Endonezya’daki meselemunu daha da sağlamlaştırmak için piyasaya daha fazla token ve yeni ürün sürmeyi planlıyor.

Bu planlara ek olarak, B Serisi fonlamanın bir kısmı, kripto yatırımlarının fırsatları ve riskleri hakkında farkındalık yaratmzamani amaçlayan ve bu çerçevede kripto alım satım yapan kişisilar için bir eğitim programı düzenleyecek olan Pintu Academy’ye ayrılacak. Pintu, kuruluşunun üzerinden yalnızca iki yıl geçmesine rağmen mobil uygulamasında, kişisiların kripto varlıkları kazanabilmelerine ve cüzdanlarında stake etmelerine olanak tanıyan çok szamanida yeni özellik hayata geçirdi.

Cointelegraph’ın yakın zamanda da belirttiği üzere, Endonezya’daki kripto yatırımları, ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 4’ünün kriptoya yatırım yapmasıyla birlikte 2020 ile 2022 arasında önemli bir büyüme kaydetti.

Görünüşe göre, ünlülerin kriptoya olan ilgisi, Endonezyalı yatırımcıların var olan dikkatini daha da çekmişe benziyor. Joe Taslim, Jessica Iskandar ve Shandy Aulia gibi popüler yıldızların katılımıyla birlikte bir çok NFT lansmanına tanık olundu.