Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto şirketleri işe alımlara devam ediyor


Kripto şirketleri işe alımlara devam ediyor yine de piyasadaki gerilemenin ortasında bu durum aktif olarak sürmeyebilir. Sektördeki kaynaklar da Cointelegraph’a verdiği demeçte, “sektöre girmeyi düşünüyorsanız, bu süreç ayaklarınızı konume sağlam basmanız için iyi bir zaman” olduğunu söyledi.

Wachsman’ın küresel yetenek başkanı Tyler Feinerman, “Geçen yıl olduğu görecek şekilde çok açık pozisyon reklamı yapılmasa da, şirketler kesinlikle işe alımlara devam ediyor. Ayrıca müşterilerimiz, kritik işe alımlar için en iyi yetenekleri bulma meselesunda yardım için bize gelmeye de devam ediyor,” ifadelerini kullandı.

LinkedIn verilerine göre ekim zamaninda ABD’de 7.200’den fazla iş pozisyonu listelendi. Ayrıca eylül zamaninda blokzinciri iş sitesi Crypto Jobs List’te yzamanimlanan aylık iş szamanisı da bir yıl öncekiyle aynı seviyeye geri döndü.

The Crypto Recruiters’ın kurucusu ve CEO’su Emily Landon, şirketlerin geçtiğimiz aylarda işe alım sürecini yavaşlatması meselesunda “Sektördeki insanlar artık birçok şapka takıyor,” ifadelerini kullandı. Fırsatlar hala olduğu konumde duruyor, yine de zamani piyasası kripto ve Web3 sektörünü çeşitli şekillerde etkiledi. Düzenli iş ilanlarının bulunma olasılığı daha düşük, bu da adayların bir pozisyon almak için aktif olarak ağ kurması gerektiği anlamına geliyor.

Topluluk üyeleriyle etkileşim kurmak için kripto buluşmalarının yanı sıra Discord ve Telegram kanallarına katılmak gibi seçenekler de kripto alanında çalışmak isteyenler için oldukça önemli stratejiler olmaya devam ediyor. Feinerman, “Web3 alanında çalışmakla ilgilenen insanları konumel buluşmalara katılmaya gerçekten teşvik ediyorum. Birçok şehirde herkesin katılabileceği kripto buluşmaları var ve bunlar zaten sektörde olan insanlarla ağ kurmak ve tanışmak için harika fırsatlar,” dedi.

Şirketler, kripto kışının ortasında pazarlama ve sat sat konumine, ürün geliştirme rolleri için daha uygun pozisyonlarla işe alımlar yaparken önceliklerini de yeniden gözden geçiriyor. Wachsman’ın yetenek başkanı, “Şirketler işe alım planlarını geliştirici ve ürün rollerinin yanı sıra oluşturmaya daha fazla odaklanmak için değiştiriyor,” ifadelerini kullandı.

Cointelegraph tarafından daha önce de bildirildiği gibi, önümüzdeki yıllarda profesyonellere yönelik talebe ayak uydurmak için kolejler ve üniversiteler, öğrencilerin blokzinciri ekosistemini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için özel kurslar sunmzamani planlıyor. Geleceğin işgücünü hedefleyen California Üniversitesi, Berkeley ve Wyoming Üniversitesi, bu kurslara start veryan kurumlar arasında bulunuyor.