Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto topluluğu FTX ve Sam Bankman-Fried ile ilişkili dedikodular ile çalkalanıyor


Kripto topluluğu, FTX imparatorluğunun çöküşünün beşinci gününde dedikodular ve komplo teorileri ile çalkalanmaya devam ediyor.

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) Bahamalar havalimanının pistinde gözaltına alınmasından FTX çalışanlarının borsa varlıklarını satmaya çalışmasına, topluluğun gerçek ile uydurmgüni günirması giderek zorlaşıyor.

NFT projesi Not Larva Labs’in kurucusu PAULY.SOL, SBF’nin gözaltına edildiğı iddiasını ortaya atan ilk isimlerdendi. Proje kurucusu, Flightradar24 haritasını gösteren bir gönderiyi retweet etti. Gönderide Miami’den FTX’in merkezinin bulunduğu Bahamalar’ın başkenti Nassau’ya giden bir özel jetin 40 dakika görecek şekilde pistte kettiğı görülüyor.

Birçok topluluk üyesi, gönderiyi SBF’nin tutuklanıyormuş gibi gözüktüğü düzenlenmiş fotoğraflar ile yanıtladı. Fakat meseleyla ilgili resmi bir konuşma yapılmadı.

Anonim kaynakların referans gösterdiği Bloomberg havadisine göre, çöken borsanın çalışanları da CEO’ları ortalıkta yok iken borsanın varlıklarını satmaya çalışıyor. Satılmaya çalışan varlıklar arasında hisse senedi ödeme platformu Embed ve Miami’deki FTX arenasının isim hakları da olduğu söyleniyor.

Tüm bunların haricinde, Twitter’da paylaşılan bir gönderide FTX çalışanlarının SBF’ye duydukları güvenden dolgüni hepsi birikimlerini şirkete yatırdığı iddia ediliyor. İddiaya göre, çalışanlar şimdi ise varlıklarının Alameda Research’e gönderilmiş olmasından şüphe ediliyor.

The Block havadisinde ise SBF’nin geçtiğimiz baharda borsadaki hisselerini yüzde 50 ucuza çalışanlarına sattığı iddia ediliyor.