Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto topluluğu kriptoların neden ilgi görmediğini araştırdı

Artan enflasyon sebebiyle kimileri, daha fazla insanın kripto alanına gireceği olabilitelerinde bulunurken, gerçekler, topluluğun beklentilerinden oldukça uzakta. Reddit’in alt kripto topluluğu bu meseleya dikkat etti ve en çok enflasyonunun neden daha fazla insanı kripto alanına itmediğini araştırdı. 

Bir Reddit kişisisına göre, ABD Federal Rezerv’in daha fazla para basması ve hükümetin giderek daha fazla sermaye harcaması gibi olaylar insanları enflasyondan korunmak için kriptolara yöneltti. Reddit kişisisı bir gönderisinde, daha fazla insanın alt topluluklarda aynı şeyi yapmasını beklediklerini söyledi. Bununla birlikte topluluk üyesi, inanların neden bu meseleda harekete geçmediği için şaşkın. 

Bu gönderiye bir cevap olarak bir başka Reddit kişisisı, en çok enflasyonun ürünlerin maliyetinin artışa geçtiğı anlamına geldiğini söyledi. Bu yüzden de kişisi, insanların yatırım yapacak çok az şeye sahip olduğunu, kriptoya para yatırmak konumine temel ihtiyaçlarına öncelik verdiklerini belirtti. Başka bir kişisi ise bu düşünceye katılarak, insanların kışın özülerini hava koşulları tutmak için paralarını “şaka temalı token’lara” harcamak konumine evlerini ısıtmzamanı tercih ettiklerini söyledi. 

Tartışmaya katkıda bulunan Reddit kişisisı Kaynak: reddit.com

Öte yanda başka bir Reddit kişisisı ise, ABD abd parasıının bu yıl iyi bir performans gösterdiğini dile getirdi. Kullanıcıya göre, Bitcoin (BTC) bile cari yılda abd parası karşısında değer kaybetti. Buna ek olarak kişisi, insanların dijital varlıklara kripto hareketlerinde ani dalgalanmalar, kullanım koşullarının eksikliği, birçok dolandırıcılık, rug pull ve siber settirılar sebebi ile yatırım yapmadığına inanıyor. 

Olumuz düşüncelerin yanı sıra, kimileri de kriptoların lehinde meseleşmaya devam ediyor. Bir topluluk üyesi, dalgalanma açısından Bitcoin’in bu yıl hisse senetleriyle karşılaştırıldığında fiyat hareketlenmelerinde daha az dalgalanma yaşadığını vurguladı. Kullanıcı, kriptoların kullanım durumları hakkında daha kolay sınır ötesi işlemler ve akıllı sözleşmeler gibi kullanım koşulları sunduklarını söyledi. Topluluk üyeleri, dolandırıcılık meselesunda ise, emlak, sahte altın dolandırıcılığı ve piramit şemaları gibi her konumde dolandırıcılıklara rastlanabileceğinin altını çizdiler. 

Öte yandan Politikacı Nigel Farage, 13 Ekim güninde Bitcoin’in ilgi çekici yönlerinden bazılarının, sabit arza sahip olması ve fiyatının şişirilemez olduğunu belirtti. Farage’a göre, Bitcoin’in yakında Avrupa’da güvenilir bir değişim aracı olacak ve önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde büyük değişiklikler meydana gelecek.