Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto topluluğu Telegram “ifşasına” dikkat kesildi


Kripto topluluğunun dikkatini bu 7 gün öne çıkan kripto influencer’lar ve ard düzey projelerin uygunsuz davranışlarını ifşa edeceğini söyleyen anonim bir şahıs etti.

Twitter’da “Adyingnobody” kişisi adıyla konum alan muhbir, kripto topluluğun arasını açacaklarını ve Telegram’da var olduğunu iddia ettikleri istismar yoluyla elde ettikleri mesajları yzamanımlayacaklarını açıkladı. Hesap sahibi, mesajlaşma uygulamasında dolandırıcılık ve rug pull’dan cinayet, hırsızlık ve cinsel istismara görecek şekilde birçok yasa dışı faaliyet gerçekleştirildiğine dair kanıtları olduğunu ileri sürdü.

Anonim şahıs, iddiaların ciddiyeti sebebiyle Kripto Twitter’ın ilgisini etti ve bir gecede 36 bin takipçi ulaştı. İddia sahibinin Twitter biyografisine eklediği Ethereum cüzdan adresi de 43 işlemden bahşiş gibi gözüken paralar etti.

Topluluğun kimi üyeleri, diğer üyeleri iddia sahibiyle muhatap olurken dikkatli ve açıkgöz olmaları meselesunda dikkat. Twitter kişisisı Kapluie, sansasyonel iddialar bir kenara bırakılacak olursa, gönderinin altındaki bağlantının “zip dosyası için indirme bağlantısı” olduğuna dikkat etti. Kullanıcı, bağlantının şüpheli göründüğünü söyledi ve bilinmeyen hiçbir bağlantıya tıklanılmamasını tavsiye etti.

Twitter kişisisı Cryptonator1337 de bu meseleya değindi. Kullanıcıya göre iddiaların doğru olması mümkün olsa da, anonim hesapların paylaştığı dosyaları indirirken dikkatli olunması gerekiyor.

Bir diğer kişisi Zugged ise Adyingnobody’nin iddia ettiği türden zafiyetler olmadığını ileri sürdü. Telegram’ın zafiyet kaydının bağlantısını paylaşan kişisi, Adyingnobody’nin suistimal edildiğini iddia ettiği türden güvenlik zafiyetleri bulunmadığını açıkladı.

Telegram da iddialara resmi olarak yanıt verdi. Mesajlaşma uygulaması, anonim hesabın kişisiları “kötü amaçlı yazılım indirmeye yönlendirme” çabası olabileceğini söyledi.

Cointelegraph, Adyingnobody’ye ulaşmaya çalıştı fakat yanıt alamadı.