Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto yatırım fonlarında tutulan değer dibi gördü

Dijital varlık yatırım ürünlerinden çekilen miktar, 20 Mzamanis ile biten 7 günda 141 milyon birimı buldu. Kurumsal fonlarda yönetilen toplam varlık değeri, böylece 38 milyar birima gerilekonumek Temmuz 2021’den beri görülen en düşük miktara geriledi.

CoinShares’in Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporuna göre, en çok odaklanılan varlık, 154 milyon birim çekilen Bitcoin (BTC) oldu. BTC fiyatı, aynı dönemde 28.600-31.430 birim arasında seyretmişti.

BTC/USDT paritesinin 1 günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Geçtiğimiz 7 gün çekilen miktara rağmen, BTC ürünlerine ay başından beri aktarılan değer, 187,1 milyon birim ile pozitif olmzamani sürdürüyor. Bitcoin ürünlerine yıl başından beri ise 307 milyon birim yatırıldı.

Bir diğer olumlu nokta ise, çoklu varlık kategorisinden yatırım ürünlerine aynı 7 gün 9,7 milyon birimlık rekor yatırım edildi. Bu ürünlere yıl başından beri yatırılan miktar 185 milyon birimı bulurken, söz meselesu ürünlerin yönettiği varlıkların değeri, hepsi sektörde yönetilen miktarın yüzde 5,3’ünü temsil ediyor.

CoinShares, çoklu varlık ürünlerinin en çok dalgalanmalı dönemlerde tek bir varlık sınıfına yatırım yapmaktan görece daha görülmeleri sebebiyle bu ürünlerin tercih edilmiş olabileceğini söyledi. Bu kategoriden yatırım ürünleri, 2022’de şimdiye görecek şekilde yalnızca iki 7 gün yatırım kaybı yaşadı.

Altcoin’lerde Cardano ve Polkadot, her birinin yatırım ürünlerine aktarılan 1 milyon birimşar ile piyasaya liderlik ediyor. Aynı dönemde XRP ürünlerine 700 bin birim, Solana (SOL) ürünlerine ise 500 bin birim yatırıldı.

20 Mzamanis 2022 ile biten 7 günda kripto varlık yatırım ürünlerine aktarılan miktar. Kaynak: CoinShares

Raporda ele alınan varlık arasında bu yıl şimdiye görecek şekildeki en kötü performansı Ethereum (ETH) gösterdi. Varlık sınıfından mzamanis zamaninda 44 milyon birim çekilirken, yıl başından beri çekilen miktar 239 milyon birimı aştı.