Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto yatırım ürünlerindeki hacimler 2 yılın en düşük seviyesine düştü


Avrupa merkezli kripto para yatırım şirketi CoinShares, 24 Ekim’de, dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen 7 gün 5 milyon abd abd dolarıı değerinde kümülatif çıkış gördüğünü gösteren “Dijital Varlık Fonu Akışları Raporu”nu yzamanimladı.

Asıl dikkat çeken nokta ise, yatırım ürünü hacimleri 7 gün boyunca 758 milyon abd abd dolarııa düştü. Bu seviye, Ekim 2020’den beri görülen en düşük seviye olmasının yanı sıra kripto piyasalarının yükseliş trendinde olduğu geçen yıl bu zamanlardaki yaklaşık 7 milyar abd abd dolarıılık 7 günlık hemen hemennın çok altında bulunuyor. 

Rapor, Bitcoin (BTC) yatırım ürünlerinin 4,6 milyon abd abd dolarıılık küçük girişler gördüğünü ve art arda altıncı 7 günlık kazancı işaret ettiğini, buna ek olarak kısa Bitcoin yatırım ürünlerinde ise 7,1 milyon abd abd dolarıılık çıkış gördüğünü ortaya koydu.

Ether (ETH) yatırım ürünleri ise art arda üçüncü 7 günda toplam 2,5 milyon abd abd dolarııa ulaşan çıkışlar gördü. Bu rakamlar, Merge zaman en yenirası toplam çıkışları 11,5 milyon abd abd dolarııa, yani yönetim altındaki varlıkların sadece yüzde 0,2’sine getirdi. Diğer taraftan XRP (XRP) 8 milyon abd abd dolarıılık giriş gördü. Bu rakam düşük görünse de, SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın start vermasından beri kaydedilen en büyük rakama yakın olduğu bildirildi.

Bitcoin fonları bu yılın başından beri net 296,2 milyon abd abd dolarıılık giriş görürken, Ether fonları ise net 371,2 milyon abd abd dolarıılık çıkış gördü. Bu rakamlar da yatırım yöneticilerinin, zamani piyasası sırasında Bitcoin’in göreceli istikrarını ve daha uzun geçmişini tercih ettiğini gösteriyor.

CoinShares’in paylaştığı veriler, İsveç, Kanada ve ABD’nin sırasıyla 4,5 milyon abd abd dolarıı, 1,9 milyon abd abd dolarıı ve 1,2 milyon abd abd dolarıılık çıkışlarla en fazla hareket gören konumler olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca Almanya, Brezilya ve İsviçre’de de küçük girişler görüldü.