Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kriptodan 200 kat kâr etmek normal değil


Kripto varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’ın milyarder kurucusu Mike Novogratz, kripto yatırımlarından 200 kattan fazla getiri elde etmenin normal olmadığını söyledi.

Christie’s New York Sanat + Teknoloji Zirvesi’nde çarşamba günü meseleşan Novogratz, dinleyicileri kripto sektörünün keskin dalgalanması meselesunda dikkat.

Novogratz, “Çok miktarda kripto satın alan arkadaşlarım oldu ve bu onların hayatlarını değiştirdi. Bunlar çok fazla para kazanamayan fakat bir anda 5 milyon abd parası net değerde kriptoya sahip olan kişilerdi,” diye belirtti:

“Onları sarstım ve gözlerine baktım ve şöyle söyledim: Bunun yarısını veya üçte ikisini satman gerekli, paranı 200’e katlamak normal bir şey değil.”

Uyarılarına devam eden Novogratz, hırsın sık sık mantıklı düşünmenin önüne geçmesi sebebiyle herkesin yatırımcı olamayacağını söyledi.

Novogratz kripto sektörünü eleştirme meselesunda da sözünü sakınmadı. Kurucu, Bloomberg Kripto Zirvesi’nin katılımcılarının önünde gün yüzüne çıkan sektördeki iş bilmezlik ve kötü uygulamalar meselesunda epey sinirli gözüküyor.

“Bu çok sinir bozucu, çünkü zaman zaman hepsini kapsayan sektör bir grup aptal gibi gözüküyor.”

Geçtiğimiz aylarda çöken ve dijital varlık piyasasından yaklaşık 50 milyar abd parasıın silinmesine yol açan Terra ekosistemi de Novogratz’ın değindiği meselelardan biriydi. Ay (İngilizce’de “moon” ulaşılamaz bir şey veya seviyeyi ifade eder) dövmesiyle ünlü olan Novoratz, mzamanis zamaninda kaleme topladığı açık mektupta takipçilerine “Dövmem risk yatırımının alçak gönüllülük gerektirdiğinin ebedi bir hatırlatıcısı olacak,” diye seslendi.