Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kriptodan uzak durmak için en yaygın sebep anlayış eksikliği

İnsanların bir kısmı kripto paraların uzun vadeli potansiyeline inanırken, bir kısmı da farklı sebeplerden dolayı para yatırmaya çekiniyor. Coupon Follow’un yeni araştırması, kripto paraya yatırım yapmayanların büyük çoğunluğunun değer dalgalanması, kısıtlı uygulamalar, çevresel etkiler ve yasal endişeleri gerekçe gösterdiğini ortaya koydu.

“Kriptoya yatırım yapmalı mıyım?” aramaları. Kaynak: Google Trendler

Yalnızca 18 yaşın üstündekilerin katılabildiği araştırmada X, Y, Z ve Baby Boomer kuşaklarından 1.172 kişi konum topladı. Her bir nesli 172 ile 333 arasında değişen sayıda kişi temsil etti. Araştırma katılımcılarının tümünü kriptoya henüz yatırım yapmamış kişiler oluşturdu.

Araştırmada tüm nesiller arasında en büyük çekince sebebinin anlayış eksikliği olduğu görüldü. Katılımcıların yüzde 42’si “değerlerini anlamadıkları” için kripto para satın almadıklarını açıkladı.

Katılımcılar yatırım yapmaya çekinse de, en azından büyük çoğunluğu kripto paralar hakkında daha fazla öğrenmeye ilgi gösteriyor. Araştırma katılımcılarının yüzde 39’u ise kriptoya yatırım yapmamalarının en büyük sebebinin yüksek dalgalanma olduğunu söyledi.

Kaynak: Coupon Follow