Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kriptomuzu satmamız yükseliş beklemediğimiz anlamına gelmez


Kripto para piyasasında büyük bir likidasyon dalgası görülse de, en yeni aylarda kripto paralarını satan şirketlerin hepsiü Bitcoin (BTC) için düşüş beklentisinde değil.

Kanada merkezli yatırım şirketi Cypherpunk Holdings, 2022 kripto kışı sırasında kripto paralarını satma en yeniuçı veren şirketlerden biriydi ve haziran zamanında Bitcoin ve Ether (ETH) yatırımlarının hepsiünü sattı. Bitcoin’e yatırım yapan ilk halka açık şirketlerden biri olan Cypherpunk, hepsi kripto yatırımının nakde dönüştürülmesine rağmen uzun vadede yükseliş beklemeyi sürdürdüklerini açıklamıştı.

Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda HODL adıyla işlem gören Cypherpunk’ın kripto paralarını satması kimilerine garip gözükebilir. Bu terim, topluluk arasında yatırımını en yeniuna görecek şekilde tutmzamanı veya piyasa koşulları ne olursa olsun birikim stratejisini sürdürmeyi ifade etmek için kullanılıyor.

Cypherpunk CEO’su Jeffrey Gao’ya göre kripto yatırımcıları, birikimlerinizi zaman zaman nakde dönüştürseler de yükseliş beklentilerini sürdürebilirler. 

Cointelegraph ile röportaj gerçekleştiren yönetici, “Biz kriptonun uzun vadeli potansiyeline kesin olarak inandığımız için bu işteyiz,” duyurusında bulundu. CEO, Cypherpunk’ın istediği takdirde yarın Bitcoin’e veya herhangi bir kripto sepetine geri dönebileceğini, şirketin aradığının da tam olarak bu tür fırsatlar olduğunu ekledi.

Gao,sektörde bir çok oyuncunun birikimlerini satmak zorunda ktopladığını; Voyager, Three Arrows Capital ve Celsius gibi “sözde en gelişmiş” kuruluşların bile risk yönetiminden tamamen yoksun faaliyetlere dahil olduklarını söyledi. Yöneticiye göre, risk yönetiminin olmaması veya yoka yakın olması, kripto sektörünü daha olgun sektörlerden zamanıran asıl şey olabilir:

“Şuna geleceğim, uzun vadede yükseliş beklerken, risk yönetimine dair böyle bir tutum izlemek çok önemli. Kriptoda yükseliş bekleyebilirsin, aynı zamanda sat sat da yapabilirsin.”

Gao, Cypherpunk’ın sat sat sürecinin mzamanıs başında, Terra ekosisteminin çökmesinden hemen önce start verdığını açıkladı. “Bu yaşandığında riskimizi muhtemelen yüzde 30 veya 40 azaltmıştık,” diyen CEO, şirketin aynı zamanın en yeniunda da Bitcoin yatırımının bir kısmını 30.000 birimın üzerinde seyrettiği kısa süreçte nakde dönüştürdüğünü ekledi. Son kısım ise Gao’ya göre haziran zamanında elden çıkarıldı.

CEO “Tabii bir ilerleme kaydetmedik, fakat nakit sıkıntısından da büyük oranda kurtulduk,” duyurusında bulunurken, Ether ve Solana gibi altcoin’lerin geleceğinin de kısa vadede Bitcoin’e kıyasla daha parlak gözüktüğünü ekledi.