Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kriptoya yatırım yaparak enflasyondan kaçılmaz


Kanada Başbakanı Justin Trudeau, salı günü paylaştığı yeni bir tweet’te, yeni seçilen muhalefet lideri Pierre Pollievere’nin kripto yanlısı platformu hakkında eleştirel konuşmalar onayladı:

“Ayrıca şüpheli veya tedbirsiz ekonomik fikirleri de dile getireceğiz. İnsanlara kripto para birimlerine yatırım yaparak enflasyondan kurtulabileceklerini söylemek, sorumlu liderlik çerçevesindeki bir hareket değil.”

Trudeau buna ek sorumlu liderlerin, bireylerin hepsini kapsayan birikimlerini oldukça değişken olan kripto para birimlerine yatırmalarını savunmaması gerektiğini de belirtti.

Politikacı Pierre Pollievere, Kanada Muhafazakar Partisi’nin bir devamındaki lideri için yapılan bir seçimde oyların yüzde 68,15’ini alarak Justin Trudeau liderliğindeki Liberal Parti’ye resmi muhalefet oldu.

Kanada’yı dünyanın blockchain başkenti haline getirme sözü veren kripto savunucusu Pollievere, bu niyetini desteklemek için de Web 3.0 sektöründeki olumlu iş oluşturma fırsatlarının yanı sıra finansal ürünlere erişim için daha düşük maliyetlerin de dahil olduğu birçok neden öne sürdü. Pollievere, önceki röportajlarında hükümetin Kanada abd ABD parasııını mahvettiğini ve Kanadalıların da kripto gibi diğer para birimlerini göz önünde bulundurmaları gerektiğini ifade etmişti.

Kanada, bu yılın start verrında “Özgürlük Konvoyu” olarak adlandırılan bir kamyoncu konvoyunun ülkenin başkenti Ottawa’daki şehir merkezini abluka altına almasının ardından olağanardü hal ilan etmişti. Grup, koronavirüs ile ilgili hepsini kapsayan karantina önlemlerinin ve aşı zorunluluklarının en yenia ermesi gerektiğini savunuyordu.

Trudeau hükümeti de karşılık olarak ülkenin Acil Durum Yasasını yürürlüğe soktu ve bankalara da protestocuların faaliyetleriyle ilgili fonları dondurma yetkisi verdi. Bir Ontario yargıcı ise daha devamında grubun cüzdan adresine yapılan milyonlarca Bitcoin cinsinden bağışın dondurulmasını emretti. Kanada federal polisi de protestocuların tuttuğu cüzdanların dondurulması için kripto borsalarına talepte bulundu.

Temmuz 2022 itibariyle Kanada’da enflasyon rakamları, yüzde 7,6 ile en yeni 40 yılın en en çok seviyesini temsil ediyor.