Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
KuCoin CEO’su, artan iflas söylentilerine karşı KuCoin’in sapasağlam yoluna devam ettiğini belirtti!


Kripto para borsası KuCoin, özüni birden Twitter’daki kripto topluluğunun tartışmaları ortasında buldu. Bazı Twitter hesapları, KuCoin’in yakında çekim işlemlerini askıya alacağını ve yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini belirtti. KuCoin CEO’su Johnny Lyu ise söylentiler fazla yzamanılmadan hemen bir konuşma yaparak iddiaları yalanladı. 

Trader @KongBTC ve blok zinciri araştırmacısı @otteroooo da dahil olmak üzere Twitter’daki bazı kripto hesapları, takipçilerinden hepsi fonlarını KuCoin’den çekmelerini isterken, borsanın yakında hepsi kişisiların para çekimini durdurabileceğini iddia etti.

Söylentiler, Terra (LUNA) ve 3AC çöküşlerinin KuCoin’e pahalıya patladığını ve para çekimlerinin bu yüzden durdurulacağı yönündeydi.

Lyu, attığı bir dizi tweet’te söylentileri reddederek, Mzamanıs 2022’de şirketin değerlemesini 10 milyar abd parasıa çıkaran yakın zamanlı 150 milyon abd parasılık bir fonu açıklayarak şirketin sapasağlam yoluna devam ettiğini vurguladı. Şirketin şu anda birden fazla pozisyon için işe alım onayladığına ve yatırımcılardan devam eden FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) ortamında özü en yeniuçlarını vermelerini talep ederek şunları ekledi:

“Herhangi bir coin çöküşünden” “büyük zarar” etmedik, para çekimini durdurma planımız da yok. KuCoin’de her şey yolunda.”

KuCoin’in iflas edeceği söylentilerine karşı Lyu, şirketin 2022’nin ilk altı aylık raporunu, operasyonları hakkında ayrıntılı bilgilerle paylaşacağını doğruladı ve konuşmasına şöyle devam etti:

“Doğrulanmamış bilgileri kasıtlı olarak yayan FUD’cular için KuCoin yasal işlem yapma hakkını saklı tutar. FUD ((korku, belirsizlik ve şüphe) yaymzamanın, BUIDL (fiyat dalgalanmalarından bağımsız olarak sektöre katkı) sağlzamanın.”

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, geçtiğimiz zamanlarda stablecoin Tether’in (USDT), ABD abd parasıına sabitli kripto varlığı açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından “koordineli bir settirıya” maruz kettiğını açıkladı.

Ardoino onayladığı konuşmada, Tether’in regülatörlerle işbirlikleri yapmaya devam ettiğini ve daha şeffaf olma çabalarını artırdığını belirtti.