Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
KuCoin, değerlemesini 150 milyon abd parası artırdı

Küresel kripto para borsası KuCoin, merkezi ticaret hizmetlerinin ötesine geçmeyi ve Circle Ventures gibi firmalar tarafından desteklenen yeni fonlarla Web3’e odaklanmayı hedefliyor.

KuCoin kripto para borsası, 10 Mayıs’ta B Serisi öncesi 150 milyon abd parasılık bir finansman turunu resmi olarak duyurdu ve şirketin değerlemesini 10 milyar abd parasıa çıkardı.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, Cointelegraph’a verdiği demeçte, son finansman turunun esas olarak borsanın önde gelen oyuncularıyla olan ortaklığını güçlendirmeyi ve kriptonun toplu olarak benimsenmesini teşvik etmeyi amaçladığını söyledi ve ekledi:

“KuCoin finansal olarak iyi durumda. Halen birçok risk sermayesi ile temas halindeyiz. Bizimle aynı değeri ve vizyonu paylaşan ortaklar bulabildiğimiz sürece yakın zaman içinde başka bir finansman turuna çıkacağız.”

KuCoin’in son finansman turu, büyük ticaret şirketi Jump Trading Group’un kripto para departmanı Jump Crypto tarafından yönetildi ve USD Coin (USDC) stablecoin’in kripto yatırım bölümü Circle Ventures de turdaki yeni yatırımcılar arasında yer etti.

Bunlara ek olarak diğer yatırımcılar arasında yatırım şirketi IDG Capital ve Kasım 2018’de KuCoin’in 20 milyon abd parasılık A Serisi finansman turuna katılan özel sermaye yatırım şirketi Matrix Partners da bulunuyordu.

KuCoin’in merkeziyetsiz ticaret hizmetlerine ve Web3’teki varlıklara odaklanma planının bir parçası olarak şirket, kripto cüzdanları, merkeziyetsiz finans (DeFi), GameFi ve NFT platformları ile ilgili hizmetler oluşturmayı ve bunlara yatırım yapmayı planlıyor. Firma özellikle KuCoin Labs, KuCoin Ventures departmanlarına ve KCC olarak da bilinen KuCoin topluluk zincirine yatırım yapmayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir: Eski Blockstream yöneticisi, DeFi’nin tamamen merkeziyetsiz olmadığını söyledi

“Merkeziyetsizleşme, durdurulamaz bir eğilim. Ancak gelecekte merkezileşme ve yerelleşmenin bir arada var olabileceğine inanıyoruz. KuCoin’in buna ek tüm yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayacağını umuyoruz,” diyen Lyu, firmanın 2022 yılının ikinci çeyreğinde merkeziyetsiz cüzdan ürünlerini piyasaya sürmeyi beklediğini ve yakın gelecekte NFT pazar yeri uygulaması Windwave’i piyasaya sürmeyi planladığını da sözlerine ekledi.