Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
KuCoin, kurum içi cüzdanına token swap özelliği getiriyor


Kripto para borsası KuCoin, merkeziyetsiz finans piyasa yapıcılarından 1inch’in uygulama programlama ara yüzünü entegre ettikten devamında, kurum içi cüzdanına token takas işlevselliğini getirmeyi planlıyor.

1inch’in Pathfinder algoritması, KuCoin’in kısa süre önce piyasaya sürülen merkeziyetsiz cüzdan platformu KuCoin Wallet’ın işlevselliğini artıracak ve zincirler arası alım satım, DeFi ve NFT desteğine sahip olacak.

Algoritma, DeFi ekosistemindeki 250’den fazla piyasa yapıcısından likidite toplayacak.

KuCoin Wallet kişisiları, bu ortaklık sayesinde 1inch’in “Limitli Emir Protokolü” hizmetine erişim sağlayabilecek. Kullanıcılar tarafından verilen bu emirler, önceden belirlenmiş bir fiyattan işlem görüyor. Bu sayede, Ether (ETH) için gas ücreti olmadan limit siparişlerini, blockchaindeki fiyat tekliflerini ve işlem onzamanı konumine izin gerektiren diğer tokenleri de içinde barındırıyor.

KuCoin Wallet başkanı Jeff Haul, 1inch’in DeFi alanında özüsini lider olarak gördüğünü ve bu sayede KuCoin Wallet’ın kişisilarına sunduğu hizmetleri daha da iyileştirmesi gerektiğini belirtti:

“Takas özelliği, cüzdanın zirve frekanslı bir özelliğidir ve 1inch, Web3 endardrisindeki en popüler DEX’lerden biridir. Bu nedenle, kişisilarımıza sorunsuz ve uygun maliyetli bir ticaret deneyimi sağlamak için konumel entegrasyon sağlayarak birlikte çalışıyoruz.”

KuCoin, Haziran 2022’de tarzamanıcı tabanlı saklama cüzdanını piyasaya sürmüştü ve DeFi, NFT’ler ve GameFi için yakın destek şekilü imajı vermişti. Orjinal NFT özelliği ise, KuCoin’in NFT pazarkonumi Windvane tarafından desteklenmişti.

Borsa, Web3, DeFi ve NFT hizmetlerinin geliştirilmesini finanse etmek için 2022’de düzenlediği B serisi öncesi finansman turunda 150 milyon abd ABD parasıı toplamıştı.

1inch, Ağustos 2022’de Güney Kore’nin bir anda olan metaverse blockchaini Klaytn ile önemli bir ortaklığa imza atarak kripto para ekosistemindeki etkisini artırmaya devam ediyor.