Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Latin Grammy Ödülleri, müzik ödüllleri NFT’leri için üç yıllık sözleşme imzaladı


Bu yıl 64’üncüsü gerçekleştirilecek olan Latin Grammy Ödülleri, Latin Kzamanit Akademisi ödül şovlarıyla ilgili NFT’ler için üç yıllık bir sözleşme imzalamasının ardından ilk defa NFT koleksiyonuna sahip olacak. 

Bahsi geçen ortaklık, arkasında Latin Grammy Ödülleri’nin olduğu Latin Kzamanit Akademisi ile Web3 müzik platformu OneOf arasında gerçekleşti. Bu yıl ödül gösterilerinde öncülük edecek her koleksiyon, Latin müziğini öne çıkaran NFT’leri içerecek. 

Latin Kzamanit Akademisi CEO’su Manuel Abud’a göre, bu “Latin Grammy’lerinden bir parçaya sahip olmanın” müzikal yeniliğinin ve hayranların yeni biçimi:

“Latin Kzamanit Akademisi, özüni Latin müziğindeki mükemmelliği kutlamak ve müziği, görsel ve dijital sanatlar da dahil olmak üzere kültürümüzdeki diğer sanat biçimlerine bağlamak için yenilikçi ve yeni yollar keşfetmeye adamıştır.” 

Latin Grammy Ödülleri NFT’lerinin, ekim zamani boyunca piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ödül töreni ise 18 Kasım zamaninde gerçekleşecek. 

Related: Grammys 2022: NFTs hot topic of discussion among musicians and industry experts

Bu, OneOf şirketinin Grammy Ödülleri ile NFT’ler için üç yıllık bir sözleşme imzalamasının ardından geldi. İlk koleksiyonun piyasaya sürülmesi, 64. Grammy Ödülleri ile aynı zamana denk geldi. Bununla birlikte resmi kripto para borsası Binance ise, 64. Grammy Ödülleri ile iş birliğine imza atmıştı. 

Öte yandan Grammy Ödülleri, Web3 ile entegre edilmiş ilk büyük tören değil. 2022 yılının işe koyulrında MTV Video Müzik Ödülleri, yeni ödül kategorisi olan “En iyi metaverse performansını” açıklamıştı. 

Buna ek olarak, müzik endardrisi devleri faaliyetlerini geliştirmek için Web3 teknolojilerine hızla adapte olmaya devam ediyor. Sony Music, 30 Ağustos zamaninde NFT onaylı müzik için tescilli marka başvurusunda bulunmuştu. 

Müzisyenler bu teknolojiyi, NFT singel’ları yzamaninlamak ve müzik hakları lisanslarını geliştirmek için kullanıyor. Dahası, NFT’ler artık Muse gibi grupların ve müzisyenlerin geliştirmelerden yararlanmasıyla birlikte, listelere eklenen bir format olarak kabul edilmeye işe koyulndı.