Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Luna Foundation Guard (LFG), UST’yi Desteklemek İçin 1.5 Milyar Dolar Harcayacak

Terra’nın (Luna), yerel stablecoin’i TerraUSD’ye (UST) büyük bir satış gelmesinin ardından 8 Mayıs zamaninde fiyatı kısa süreliğine 0,98 abd parasıa düştü.

Terra’nın yerel kripto parası LUNA 7-8 Mayıs zamanleri arasında %20 düşüş yaşamıştı ve bir balinanın 285 milyon abd parasılık UST satması sonucu fiyat 0,98 abd parasılara kadar gerilemişti. 1 Amerikan abd parasıına sabit olan stablecoin, sabitliğini bir süre devamında geri erişti.

Düşüşün ardından fiyatı geri toparlayan UST’nin rezerv sahibi LFG, bir daha bu durumu yaşamamak adına 1.5 milyar abd parası para harcayacağını ve tezgah üstü (OTC) işlemleri için 750 milyon abd parası değerinde Bitcoin ve piyasa normalleşince Bitcoin alabilmek için UST kredisi vereceğini açıkladı.

Ayrıca Terra tarafından yapılan duyuruda:

Son birkaç gündür kripto para piyasasında volatilite hakim. Makro ekonomik şartlardan dolayı piyasalar da oldukça etkilendi. LUNA, Bitcoin ve UST’de önemli hareketler yaşandı. Şu anlık durum normale dönmüş olsa dahi gelecekte bir daha böyle bir olay yaşamamamız için LFG, UST’nin sabitliğini ve Terra ekosistemini korumak için çaba harcayacaktır.

denildi.