Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Luna’ya yatırım yapan yatırımcılar yüzde 70 zarar etti

Terra ekosisteminin 28 Mzamanis’ta Terra 2.0 aracılığıyla yeniden start vertılmasından bu yana Terra’nın (LUNA) fiyatı yaklaşık yüzde 70 düştü.

Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon’un canlandırma planı çerçevesinde, LUNA 2 olarak da adlandırılan yeni LUNA tokenleri, öncelikli olarak Luna Classic (LUNC), TerraUSD Classic (USTC) ve Anchor Protocol UST (aUST) sahibi olan kişisilara airdrop olarak gönderiliyor.

CoinGecko’dan alınan verilere göre LUNA, cumartesi günü 18,87 abd abd dolarıılık fiyat açılışından bu yana yaklaşık yüzde 69 düştü ve yazı yazıldığı esnada yaklaşık 5,71 abd abd dolarıılık fiyat bandında seyrediyordu.

LUNA/USD grafiği. Kaynak: CoinGecko

Şu anki durumda, Do Kwon’un bu yenilenme hareketine karşı birçok insanın inanç meselesunda sıkıntıları var gibi görünüyor. Twitter’daki bir çok yatırımcı daha önce kaybettikleri sermayenin en azından küçük de olsa bir kısmını geri almak ve projeden elini ayağını çekmek istediklerini belirtiyor.

Binance, 31 Mzamanis’tan start veryarak uygun profilli kişisilar için LUNA’nın dağıtımına start veryacak. Ayrıca Binance, daha zirve fiyat dalgalanmalarına maruz kalabilecek ve diğer tokenlere göre daha fazla risk teşkil eden yeni ve inovatif tokenleri kişisiların alıp satmasına izin veren İnovasyon Kategorisi’nde tokeni listeleyecek.

Topluluktaki bazı kişisilar “lurkaroundfind” en yenia erdiğinde LUNA’yı satın alacaklarını ve Binance’teki düşüş start verdığında daha kötü senaryoların yaşanacağını olabilite ettiler.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin fiyatı 29.000 abd abd dolarııın altında kalırken Terra LUNA yeniden doğuyor

Binance’in, salı günü kişisilara sunulacak olan 15,7MM likit LUNA’ya sahip olduğuna dikkat koyduler ve ağırlıklı olarak Anchor Protokolünü kullanan yatırımcıların Terra ekosistemiyle gerçek bir ilgileri olup olmadığı için nakit çıkışı arayacaklarını olabilite ettiler.

Lark Davis gibi popüler isimler de Twitter takipçilerine seslenerek şunları söyledi:

“ Zero, $luna 2.0’ı satın almzamani planlıyor buna rağmen, eğer ben Binance’de herhangi bir şey satın alırsam, airdrop’u salacağım.”