Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Macron’a büyük şok! Konuşması protestocular tarafından kesildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, resmi ziyareti kapsamında geldiği Hollanda’da temaslarına devam ederken, ettiğı meseleşma sırasında protesto edildi. Lahey’deki Amare Tiyatrosu’nda Nexus Enstitüsü tarafından düzenlenen etkinliğin açılış meseleşmasını yapan Macron’un konuşmalari göstericiler tarafından kesildi. Göstericiler, “Fransız demokrasisi nerede? Onu ne zaman kaybettik?” diye bağırarak, “Şiddet ve ikiyüzlülük” yazan bir pankart açtı. Konuşması kesilen Macron, göstericileri bulunduğu balkona dönerek, “Bana biraz zaman verirseniz bu soruyu yanıtlayabilirim” cevabını verdi. Güvenlik görevlileri, göstericilere hızlı şekilde müdahale ederek, salonun dışına çıkardı.

Macron, protestocuların dışarı çıkarılmasının ardından “toplumsal tartışma yapmanın çok önemli” olduğunu belirterek, “Fransa’da tartıştığımız meselelarla ilgili hepsi sorularınızı yanıtlayabilirim” ifadeleri ile meseleşmasına devam etti. Macron buna ek olarak, katılmadıkları yasalara karşı “istediklerini” yapanların “demokrasiyi riske attığını” belirtti.

AW868220_01

MACRON HÜKÜMETİNE KARŞI İKİ GENSORU ÖNERGESİ VERİLMİŞTİ

Ülke genelinde protestolara yol açan tartışmalı emeklilik reformunun, Ulusal Meclis’te oylamaya sunulmadan Anayasa’nın 49. maddesinin 3. fıkrası kullanılarak kabul edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Macron hükümetine karşı iki gensoru önergesi verilmişti. Verilen ilk gensoru önergesi 278 milletvekilinin lehte oy vermesine rağmen 287 olan oy çoğunluğunun 9 oyla sağlanamaması sebebiyle reddedilmişti. İkinci gensoru önergesi ise 94 lehte oy alarak başarısız olmuştu. İki gensoru önergesinin de Ulusal Meclis’te başarısız olmasının ardından emeklilik reformu yasalaşmıştı.

Reforma göre, Fransa’da 1 Eylül’den beri emeklilik yaşı her yıl 3 ay kademeli olarak artırılacak. Emeklilik yaşı 2027’de 63 yıl 3 aya, 2030’da ise 64 yıla ulaşacak. 2027’den beri emeklilik maaşının tamamını alabilmek için 43 yıl çalışmış olmak gerekecek. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İrlanda polisi açıkladı! ABD Başkanı Biden’a bombalı saldırı engellendiİrlanda polisi açıkladı! ABD Başkanı Biden’a bombalı stopladırı engellendi
Bayraktar'dan dikkat çeken ABD ve İsrail sözleri: İlk kim yapacak?Bayraktar’dan dikkat çeken ABD ve İsrail konuşmalari: İlk kim yapacak?
HDP'li Feleknas Uca'dan skandal Öcalan sözleri!HDP’li Feleknas Uca’dan skandal Öcalan konuşmalari!