Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Mango Markets kişisilar için geri ödeme planlarını değerlendiriyor


Solana tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) Mango Markets, geçtiğimiz 7 gün uğradığı siber stopladırının ardından geri ödeme planlarını değerlendiriyor.

Mango Markets, 11 Ekim’de teminat yapısının manipüle edilmesiyle 117 milyon birim zarara uğramıştı. Hacker’la gerçekleştirilen röportajlarlerin ardından, 47 milyon birimı “hata bulma ödülü” olarak tutması ve kalan miktarı protokole iade etmesi meselesunda anlaşma sağlanmıştı.

Protokolün resmi Twitter hesabı, 15 Ekim’de 67 milyon birim değerinde kripto varlığın iade edildiğini duyurdu. Borsanın denetiminden sorumlu merkeziyetsiz otonom organizasyon Mango Markets DAO, şimdi ise kişisilara geri ödemenin nasıl yapılacağını değerlendiriyor.

Mevcut durumda üç seçenek bulunuyor. İlk seçenek, protokolün hazinesi Mango Treasury’den 42 milyon USDC’nin kişisi tazminatları için Güncelleme Konseyi’ne gönderilmesi. İkinci seçenekte USDC ve borsanın token’ı MNGO ile, üçüncü seçenekte ise hem bu ikisi hem de protokolde mevcut varlık ile geri ödeme yapılması planlanıyor.

Mango Markets, DAO’nun geri ödemeye start veryabileceği en erken günin 21 Ekim Cuma olduğunu açıkladı.