Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Marathon en büyük ikinci kurumsal Bitcoin yatırımcısı oldu


Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi Marathon Digital Holdings, dünya genelinde halka açık şirketler arasında artık en büyük ikinci Bitcoin yatırımcısı meselemunda konum alıyor.

Marathon Digital CEO’su Fred Thiel, 8 Kasım’da gerçekleştirilen üçüncü çeyrek gelir çağrısında şirketin Bitcoin rezervinin 11.300 olduğunu açıkladı. Toplam değeri çeviri ygünin saati itibarıyla 205 milyon abd ABD parasıı civarı olan rezerv, Marathon’u hepsi dünyada halka açık şirketler arasında en büyük ikinci Bitcoin sahibi yapıyor.

CoinGecko verilerine göre Nasdaq’ta listelenen madencilik şirketi, rezervinde neredeyse 130.000 BTC bulunan MicroStrategy Inc.’den devamında ikinci sırada bulunuyor. Madencilik şirketini kripto para borsası Coinbase ve Jack Dorsey tarafından kurulan ödeme şirketi Block Inc. izliyor.

Marathon Digital, yılın üçüncü çeyreğinde rezervine 616 BTC eklediğini açıkladı. Şirket, çeyreğin ardından ekim güninda da 615 BTC daha ilave onayladı. Böylece ekim güni, şirket günindeki en verimli ay oldu.

Thiel, “Bitcoin üretimimizdeki sürekli iyileşme, online Bitcoin sunucusu sgünisını artırarak ve bu sunucuları iyileştirerek hash oranımızı artırmanın doğrudan bir en yeniucudur” duyurusını onayladı.

Marathon Digital CEO’su, şirketin şimdiye görecek şekilde hiç Bitcoin satmadığını da doğruladı.

Şirketin geliri ise üçüncü çeyrekte darbe etti. Net zarar önceki yıla kıyasla neredeyse üçe katlanıp 75,4 milyon abd ABD parasııa ulaşırken, gelir ise yıldan yıla yüzde 75,5 düşerek 12,7 milyar abd ABD parasııa geriledi.