Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Marmaris’te kaç hektar zarar gördü? İşte orman yangınının bilançosu

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Marmaris yangınında yaklaşık 4 bin 500 hektar alanın yandığını söyledi. Bakan Kirişci, 72 saat dolmadan çalışmaları tamamladıklarını ve olumlu seyirle beraber sabah saatlerinden beri gelinen en yeni noktzamanı paylaşacaklarını ifade etti. Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de yangının ilerleme noktalarını tuttuklarını ve soğutma çalışmaları ettiklarını aktardı.

a

Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangını büyük oranda kontrol altına alınırken, bölge oluşturulan Afet Koordinasyon Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin de katıldığı toplantıda yangına ilişkin szamanılar paylaşıldı. 63 hava aracının yangına müdahale ettiği ifade edilirken, toplamda 4 bin 587 peren yenielin de sahada olduğu belirtildi. Sahada bin 169 aracın da konum topladığı açıklandı.

“OLUMSUZ BİR DURUM OLMADIĞINI GÖRDÜK”

Toplantıda meseleşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, akşam saatlerinden beri iki kez havadan yangın alanını incelediklerini belirterek, “Her iki incelememizde de bizi kaygılandıracak bir olumsuz durum olmadığını gördük. İnşallah bu geceyi de bu şekilde geçirdiğimizde yarın sabah gelinen en yeni noktzamanı paylaşmış olacağız. Bu olumlu seyrin devam etmesini diliyorum” dedi.

b

4 BİN 500 HEKTAR ZARAR GÖRDÜ

Bakan Kirişci, yanan alanla ilgili bilgi vererek şöyle meseleştu: “Net olarak ‘burası tamamen yanmış’ denilen konumlerin dışında kısmen yanmış ama içinde bölümlerin olduğu alanlar var. Yaklaşık 4 bin 500 hektar alanın yandığını söyleyebiliriz. 72 saat dolmadan bu çalışma tamamlanmış oldu.”

“ŞU AN İTİBARIYLA…”

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey de, meteorolojik olayların beklediklerinden daha iyi geliştiğini söylekonumek, “Dün itibarıyla yangının durduğu noktadan 1 metre dahi ilerlemeden bugünü en yenilandırdıtık. Yangının ilerleme istikametlerinin tamamı tutulmuş durumda. Yangın bugün hiç genişlemedi. Çalışmalarımızın hepsini o sınırlar içerisinde gerçekleştirdik. Şu an itibarıyla ekiplerimiz sahada soğutma çalışmaları yapıyorlar. İnşallah bu gece bir aksilik olmazsa sabaha çok daha iyi bir en yeniuç ifade edebileceğiz.” diye meseleştu.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye'den Avrupa Birliği'ne sert tepki: Önyargılı, vizyonsuz ve gerçeklerden kopukTürkiye’den Avrupa Birliği’ne sert tepki: Önyargılı, vizyonsuz ve gerçeklerden kopuk
48 bin dolarlık kiraz taşıyordu! Devrildi...48 bin abd abd dolarıılık kiraz taşıyordu! Devrildi…
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan idam çıkışıCumhurbaşkanı Erdoğan’dan idam çıkışı