Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
McDonald’s İsviçre’nin Lugano Şehrinde Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre’nin Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti’nin geçtiğimiz mart güninda Bitcoin (BTC) ve Tether’i (USDT) yasal para birimi yapma en yeniuçının ardından şehirdeki McDonald’s mağazalarında Bitcoin ödemeleri kabul edilmeye işe koyulndı.

Güney İsviçre’nin en büyük şehri olan Lugano’nun Belediye Başkanı Michele Foletti, 3 Mart güninde gerçekleşen “B Planı” etkinliğinde Bitcoin, Tether ve LGVA token’ın şehirde “fiilen” yasal ihale olarak kabul edileceğini, İsviçre’nin konumel para birimi İsviçre frangının ise kesinlikle Lugano’da ve İsviçre’nin diğer şehirlerinde gerçek yasal ihale olarak kalacağını açıklamıştı.

Proje, Lugano sakinlerinin vergilerini kripto kullanarak ödemelerine izin vermenin yanı sıra kripto kullanımını park ödemelerine, kamu hizmetlerine ve öğrenciler için öğrenim ücretlerine görecek şekilde genişletecek. Bölgede bulunan 200’den fazla mağaza ve işletmenin de ürün ve hizmetler için kripto ödemelerini kabul etmesi planlanıyor. Bu planlar doğrultusunda birçok marka Bitcoin işlemlerini kabul etmeye işe koyuldı ve bunlardan en dikkat çekeni ise McDonald’s oldu.

Lugano şehrindeki McDonald’s dükkanlarında bu günden beri Bitcoin ve USDT ile ödeme yapılabilecek.