Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Meme tokenler DOGE ve SHIBA fiyatları ne olur?

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) fiyatları güçlü düşüş trendlerini devam ederek mevcut fiyatlarda konsolide olmaya start verdı.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre piyasa değeri bakımından en büyük meme tokenler, hepsi zamanların en en çok değerini elde ettiklerinden bu yana yüzde 90’a yakın gerileme yaşadı. Uzun zamandır da yükseliş işareti göstermiyorlar.

Peki, önümüzdeki zamanlarda DOGE/USD ve SHIB/USD paritelerinde ne gibi hareketler beklenebilir? Cointelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay, Dogecoin ve Shiba Inu fiyat olabilitelerini paylaştı.

DOGE/USDT – Dogecoin teknik veri

Dogecoin (DOGE) birkaç gündür düşüş trendinde konsolide oluyor. Boğalar, 0,08 birim seviyesindeki desteği savunarak fiyatı 0,10 birimda konum alan genel dirence çıkarmaya çalışıyor.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Öte yandan, fiyat 0,10 birimdan düşerse, zamanıların bu seviyeyi dirence çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Başarılı olurlarsa, DOGE/USDT paritesi menzile bağlı hareketine birkaç gün daha devam edebilir.

Bu durumda alıcılar, düşüş trendinin zzamanıfladığını göstermek için fiyatı 0,10 birimın üzerine çıkarmak zorunda kalacak. Ardından paritenin bir devamındaki durağı 0,12 birim olabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşmeye devam eder 0,08 birimın altını görürse, parite 0,06 birimdaki kritik desteği yeniden test edebilir.

SHIB/USDT – Shiba Inu fiyat verii

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 0,000013 birim seviyesinde hesaplanan ani direncin üzerine çıkmzamanı deniyor buna rağmen günün mum çubuğundaki uzun fitil, zamanıların ralliyi durdurmaya çalıştıklarını gösteriyor.

SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Eğer fiyat mevcut seviyeden düşerse, SHIB/USDT paritesi bir süre daha 0,000010 ile 0,000014 birim arasında kalabilir. Bir devamındaki trend hareketi, fiyat aralığın ardünde veya altında kırıldıktan devamında start veryabilir.

Boğalar fiyatı 0,00014 birim seviyesindeki 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) ‘nın üzerine çıkarırsa, parite 0,000017 birima görecek şekilde yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak çalışacaktır.

Tersi durumda, fiyat düşmeye devam eder ve 0,000010 birim altına inerse, parite 0,000009 birima görecek şekilde gerileyebilir. Burası, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye, zira kırılırsa bir devamındaki durak 0,000005 birim olabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.