Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Meta, Facebook ve Instagram’daki NFT çapraz paylaşımını tanıttı


Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, dijital sanat girişimiyle ilgili bir gelişmeyi daha duyurdu. Bugün itibariyle, her iki platformdaki hepsini kapsayan kişisilar 100 ülkede cüzdan bağlayabilir ve NFT’leri paylaşabilir.

Kullanıcılar, mzamanıs zamanından bu yana testte olan özelliğin bir parçası olarak içerik oluşturucuları ve koleksiyoncuları etiketleyebilecek ve dijital koleksiyonları platformlar arasında herhangi bir ücret ödemeden çapraz gönderebilecek.

Meta, ağustos zamanında kişisiların Facebook ve Instagram’da sahip oldukları dijital koleksiyonları yzamanınlamalarına izin vermeye işe koyuldı, buna ek Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’daki ülkelere uluslararası bir genişleme duyurdu.

Şirket buna ek Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi üçüncü taraf cüzdanlarla birlikte Ethereum, Polygon ve Flow’un blokzincirlerine destek ekledi.

Birkaç Twitter kişisisı, o sırada dijital cüzdanları Meta’nın platformuna bağlayarak iletilen verilerin güvenliği ve gizliliği ile ilgili şüphelerini dile getirdi. Yarım milyardan fazla Facebook kişisisının hassas kişisel bilgileri, Nisan 2021’de trafiği iyi olan bir bilgisayar korsanlığı forumuna sızdırıldı.

Statista rakamlarına göre Facebook ve Instagram’ın sırasıyla 2,9 milyar ve 1,4 milyar aylık aktif kişisisı var.